71 Balas

ank sy hari tu 280 and berat pun turun tp xkene thn ward..cume hari2 kene check g klinik.Alhamdulillah kuning ank sy trun lps mandikn dgn herba cina..bli kt kedai sinseh..tp kene kerap juga susukn baby..1jam skli pun xpe..kejutkan dia smpi bgun..

Mommy kena minum susu kambing. 3x sehari. Sy minum utk 2 minggu. Mmg turun mendadak kuning. Lgpon baby sy ada G6pd. Mmg lmbt skit nk turun. Skrg xbeli dh. Mahal nak oii susu kambing. 😂 Alhamdulillah skrg dh okay. Xpyh amek drh kt tgn lagi dah

Kena tgk kumpulan darah ank..klu Sama dgn ibu..bg jer bf..tp klu kumpulan darah lain..campur Susu..mmg Akan turun..ini pengalaman sy..3 org ank sy darah B kena warded..kuning 300+..yg Sama darah dgn sy xkena kuning pun..

Ibu Jgn makan makanan yg ade halia bwg putih dan lada hitam. Sbb makan² tu buat kuning anak lg tinggi. Kerapkan bg anak menyusu bdn. Boleh try jgk mandykan baby dgn air rebusan kucai @ daun sukun @ daun dukung anak.

Anak saya sebulan kne kning ulang alik hospitl ..smua petua sya dh buat .smua xjdi last saya jemur dia kt luar dri pukul8 smpai 8:30 pgi mcm to .. Alhamdullilah kning dia dri 200 lbih trun smpai 80 lbihh ..☺

Anak saya demam kuning smpai 260 ,saye mandi kan die dngan air suam letak peria katak dicincang halus .alhamdulillah esoknye check turun 137 ..petua keluarga boleh cube kalo sesuai dngan baby sis..

Kalau anak dah minum susu banyak.pastikan baby berak kencing banyak jugak.pastu nurse Ada pesan dekat saya.jgn bagi baby tidur lama.kejutkan dia biar dia bukak Mata walaupun seketika.dia kena aktif jugak

VIP Member

Try mandi kan baby dengan daun kucai.. daun kucai diramas2 dalam air mandian baby... insyaallah kuning baby hilang... saya buat sebegitu pada bby sy tempoh hari.. alhamdulillah, kuning baby turun...

Xperlu pening2..bagi ja minum susu formula baby..jgn tkut baby xtrma susu bdn..untuk sementara waktu saja..smpi kuning baby hlg..kerapkan mnum susu formula 2-3 jm..sy bg mnum lagtojen ja..

Baby sy pom kning..pling tinggi 262.. Kne warded Shari..esk trun 190.. Kne bnykkn bf.. Mcm sy bf fully..xde cmpur2..pstu try mndi ngn air herba buah keranda..kdai cina ade jual

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan