Baby kick 16w

Ada ke moms pregnant 16w dah rse baby kick?

12 Balas
Tulis jawapan

Alhamdulillah, memang pada usia kehamilan 16 minggu, banyak ibu akan mula merasai gerakan bayi. Ini adalah pengalaman yang menggembirakan bagi kebanyakan ibu, kerana ia menandakan perkembangan si kecil di dalam kandungan. Adalah normal untuk mula merasai pergerakan bayi antara usia kehamilan 16 hingga 25 minggu. Walaupun pada mulanya mungkin hanya seperti getaran lemah atau sentuhan ringan, tetapi seiring dengan pertumbuhan bayi, pergerakan akan menjadi lebih jelas dan kerap. Jika ada sebarang kebimbangan tentang kurangnya pergerakan bayi atau jika pergerakan menjadi kurang kerap, adalah penting untuk berjumpa dengan doktor anda untuk mendapatkan penilaian lanjut. Ini kerana pergerakan bayi adalah petunjuk penting tentang kesihatan dan perkembangan bayi di dalam kandungan. Saya harap pengalaman anda dengan pergerakan bayi pada usia kehamilan 16 minggu berjalan dengan lancar dan membawa kegembiraan kepada anda sebagai ibu yang sedang menantikan kelahiran. Jangan ragu untuk berkongsi pengalaman anda dengan komuniti ini, dan jika ada sebarang pertanyaan lanjut, jangan segan untuk bertanya. Voucher RM30 off 👉🏻 https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Sy 16w5d dah rase .. ag2 kalau baring mmg akan rase .walaupon sy bru lepas miscarriage mse 14w hari tu.tumpah darah yg sngt bnyk. Tp baby Alhamdulilah masih bersama sy🥹

Ada je sis..tgk ats ketebalan perut,.satu lgi klau ank first lmbat sikit rasa..mcm sy ank first, tp jenis perut kecil kurus..16w dh rasa halus2 je

Sy skrg 15w dh rasa. Bkn tendangan jelas lg tp rasa pgerakkan halus je sbb bby msih kecil kot. Tggu 20w @ 20w++ mgkin tendangan jelas terasa

ada sis. seawal 14w pun ada tp bkn kick jgk la. dia mcm gulugulu je rasa dia. mcm angin tak angin

Haah saya dulu 17w rasa geli2 mcm tu, allah rindunye rasa tu

14w dh rasa halus².. 20w tu bergoncang perut😅

saya baby first . 18w start rasa mcm geli2 hehehe

saya bru 14weeks dapat rasa.. tapi halus je 🥰

sy 19w bru rsa. geli2 ja kt prut🫢.