35 minggu perut kecil

35 minggu sepatutnya berat baby berapa kg ye ? saya scan dapat 2.2kg , dokter cakap kecik 2 minggu . lagi 2 minggu dokter akan repeat scan . saya risau dengar bila dokter cakap camtu.

16 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

pengalaman saya, masa 35w scan baby saya 1.6kg. pastu da siap siap cucuk dexa incase kalau saya bersalin awal sebelom 37w. kene tahan wad. 37w kene refer pakar. scan baby tetap kecil 1.9kg. sudahnya kene induce belon. doktor cakap takpe baby da matang, 37w da matang da baby, kita nak baby sihat. taknak fetal distress kalau baby tak membesar dalam perut kita besarkan dia dekat luar. akak katil sebelah saya pesan kalau kene induce ni kene rajin bergerak kalau nak cepatkan proses bukaan. kebetulan masatu saya betul betul tak selesa asyik nak terkencing je. mmg rajin gerak gi toilet. 6pgi induce 1.30ptg bersalin. baby berat 2.30kg. alhamdulillah masa 6bulan haritu 7.15kg. ni skrg da 8bulan tkthu la berapa hehe jangan risau, ikut je prosedur yang doktor bagi. percaya diri. insyaa Allah dipermudahkan segalanyaa ๐Ÿฅฐ

Baca lagi

sama mcm sy.. dulu sy mcm tu laa.. repeat scan 37week bby dh x membesar terus kena tahan wad sbb bby kecik.. kena induce.. masa lahir bby sy pon 2.2kg.. alhamdulillah skrg bby dh nk masuk 4bulan belom timbang lgi.. ๐Ÿ˜Š 3bulan haritu dh 5kg

8mo ago

Sama macam saya , doc kata baby kecik saya dah buat details scan 22weeks lepastu bila 27weeks scan dekat kk doc kata kecik kena repeat scan masa 29 weeks kalau still kecik lagi kene refer hospital dan doc pakar . lepastu pergi klinik swasta scan 5d scan + growth scan 27 weeks jugak doc cakap baby kecik . Btw saya sekarang dah 28 weeks next week appointment 29 weeks saya harap baby saya membesar la , risau dengar kene refer hosp ๐Ÿ˜ฃ

takpa sis , saya skrng tengah menunggu hari pun , perut kcil mcm bru 4 bulan tpi bby dah 2.9kg. yg pnting baby sihat. awak smpat lgi ni mnum susu. try mnum anmum dia buat berat bby naik cpat. dktr sahkan bby iugr tpi bby normal ikut hari dia

Sy masa week 35, berat baby 2.33kg. doc ckp kecik. risau betul masa tu. then, Sy Amal kan minum susu full cream dutch lady kotak kecik setiap pagi sekotak. malam sekotak. kadang makan roti letak cheese. anak lahir 39w, 3kg cukup.

1y ago

ohh Masih ade alah ke. semoga dipermudahkan urusan sis ya. Sy dulu alah kalau makan malam. makan sesuap Pon nanti mesti keluar balik. sudahnya Sy tak makan malam. last makan pukul 6 mcm tu. nasib malam mmg tak lapar. tp esok nya sesudah subuh dah strt cari makanan. ๐Ÿ˜‚

Kalau ikut dlm apps ni 2.4kg.. Sama la tp sy scan terakhir masa 32w, berat baby baru 1.4kg sepatutnya 1.7kg.. Kecil 2 minggu (30w). Next week 35w repeat scan. kita doa sma2 semoga baby ada penambahan berat dan saiz. ๐Ÿ™๐Ÿผโ˜บ๏ธ

sya 36 weeks arini , baby 2.8kg .. alhamdulillah,dr.pakar x kata apapun .. cuma sya sangkut GDM time 35weeks aritu .. trus refer pakar , smpi nak bersalin nnt .. x payh da p kk

hi yg baby kecik, boleh try minum susu selalu ya. lg elok kalau susu kambing, kandungan protein jauh lg tinggi. makan makanan berprotein utk naikkan berat bby

Sy scan masa 32w berat baby 2.2kg.. Dr suruh refer pakar, tp smpai skrg nk msuk 35w xde call dri pakar.. Mcm2 kerenah, kecil xleh, besar xleh pdhl kdg2 ikut genetik

Awak try makan yg boleh tambahkan berat anak awak macam kentang, yogurt, telur rebus Google je makanan yg boleh tambah berat kandungan

cuba minum susu setiap hari.. insyallah baby baik2 je.. ada masa untuk ikhtiar lagi. makan kurma juga boleh membantu..