26 Balas

VIP Member

Makan ubat yg kk bagi bersama air limau. Saya amalkan tips ni, Alhamdulillah naik hb. Sebelum tu beberapa bulan juga saya anemia in pregnancy, hb low. Selain tu, jarakkan pengambilan susu atau teh dengan ubat yg kk bagi, sekurang2 nya 2 jam. Jangan ambil bersama. Sebab ada element dlm susu yg boleh halang penyerapan vitamin kk. Tu nurse yg pesan dekat saya. Selain tu, amalkan makanan2 biasa yg terkenal boleh bantu naikkan hb. Contoh jambu Batu, kerang, bayam

mcm sy awal preggy klau check hb sllu rendah . smpai dpt dua jenis ubat . mcm sy dpt obimin dgn yg pil warna coklat busuk tu . sy start hb cntik bila sy mkn ubat tu mlm sblom tdo . make sure jarakkn lpas mkn dlm dua jam . sy xley mkn pg ubatnya sbb hb tetap xnaik . bila mkn ubat tu sblom tdo bru hb cntik . bila da cntik sy bru amalkan vit c beli kt farmasi . sy skrg mkn obimin jak dgn vit c . maintain hb cntik

klau nk mkn pg jgk blh . mkn ubat tu tiga jam sebelom sarapan . wajib . sbb klau mkn 2jam sblom sarapan . xkn jd . sy da byk kali cuba . lpaa mkn obimin pg . jarakkn dlm 4-5 jam baru blh mkn . bru hb cntik

Sy mkn jambu, buah delima n mcm2. Siap mnum jus mamariam smua xberkesan. Hb tetap turun walaupun dah tukar ubat ke zincofer. Skrng sy try mkn daging hari2 n mkn ubat leberet. Peluang terakhir n berharap hb naik dlm msa 2 minggu ni klau turun jgk smpai 8. Doktor ckp dah tak ada pilihan selain suntik ubat. 😢

saya makan maltofer dengan iron tablet. maltofer pagi. iron tablet malam. iron tu saya makan dengan air oren peel fresh tu secawan. kadang kadang saya makan buah oren sebiji atau dua biji sehari. alhamdulillah hb saya dari 10 sekarang dah 14. sampai saya stop dah makan iron risau terlebih tinggi naiknya.

Sis cube amal kan cha seed.. Lps tu jngn mkn mknan yg brkait dngn orgn dlman ni.. Sbp klau baby lahir tnggi rsko dpt kuning. Bnyk mkn buah syur.. Jngn mnum teh kopi tu pn punca hb low.

try minum susu R-RAYYAN.. saya amalkn susu ni. keputusan hb pun cantik je sampai skng. dokter siap pesan jgn stop minum. amalkan terus 😊

VIP Member

saya amlkn buah jmbu, delima & kurma. alhmdulillh sejk amlkn hb naik 12 keatas. arini ni p check up 29w hb sy 13.5

saya biasa makan jambu batu dan minum pati delima . alhamdulillah sampai harini hb cantik je

Buah naga merah sebiji,pisang cavendish 2biji,epal hijau sebiji blend jgn tapis minum hari2

terbaru sy checkup hb sy 15, sy amalkan lemon suam tanpa gula,sayur bayam dan jambu batu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan