HB low

Salam ibu2 smue,sy mngandung minggu 32,tp tadi sy cek HB 8,9,boleh sape2 share petua utk naikkan HB,produk ape boleh minum/mkan

22 Balas
Tulis jawapan

Try makan ubat yg dr bg dgn buah buahan... Mcm sy mkn zincofer dgn air sunkuik tanpe gula biar masamΒ² sikit pastu terus mkn buah naga merah atau jambu batu sebijik!... Alhamdulillah mmg laju naik hb. Bukan setakat hb skrg berat badan sy pun xpsal2 naik πŸ˜‚πŸ€£ sebelum ni hb sy susah nk naik mkn obimin pastu Dr suh tukar makan zincofer... MulaΒ² makan zincofer mmg muaL habis n xblh mkn terus baring nnt muntah... Lepas tu sy cuba ubah cara makan..mkn zincofer bersama buah.. setiap hari dlm pkul 7 or 8 pg.. seminggu amal terus hb stabil... Banyakkan minum air masak n susu. Lepas 2jam or 3jam mkn zincofer baru sy minum susu or mkn mkanan berat mcm nasik. πŸ˜‚πŸ€£πŸ˜‚πŸ€£ Dr kata mkn bayam pun menjadi jgk.. tp sy xsempatΒ² nk mkn bayam... Nasib baik hb ok jgk. Try lah.. mana tahu menjadi dgn sis..

Baca lagi

Cucuk inferon je la sis . Sekarang ni kalau darah hb low . Misi akan bagitahu pasal inferon ... Memang berkesan . Cucuk dekat punggung , 6 tablet , selang 1 hari . Untuk ambik cucuk tu ..

4y ago

Iye . Awak cuba tanya misi

Mkn buah... Sblom ni pregnant hb bwh 10...skali mkn buah pulasan n rambutan naik 13&14 n berterusan naik. Nurse pelik je. Hahaha... Skang musim rambutan. Silalah cari...

VIP Member

Try mkn buah limau ng ubat tmbh,.. kurma kismis, buah jambu btu.. syur byam.. sy amalkan semua tu dr awl pgnant smpai skg da 35w. Alhamdulillah hb maintain 12 ke ats..

4y ago

Byam merah n hijau dua2 boleh..

Wassalam. Sis amik pil apa? Sy amik eberet dan minum jus delima. Selama 3 ank amalkan gini Alhamdulillah hb atas 11. Jus delima bgus utk naikkan bacaan hb.

4y ago

Kita kena makan juga makanan yg membantu utk tambah darh. Semoga HB sis naik 😊

Saya makan iberet bersama air sunquick waktu pagi n amalkan minum pati delima gulsan sebelum tidur alhamdulillah hb naik setiap kali check up.

boleh contact sy, ada rebusan air buah²an organik yg boleh naikkan hb 😊 0182854735

Post reply image

Try beli longan kering, rendam dlm air suam. Xpyah add gula. Minum 3x shri.. insyaAllah

Normal sbb saya mkn pun mcm tu.. Nurse mmng bgthu awal2 najis, akan brubah wrna

VIP Member

Saya minum pati gulsan. Alhamdulillah hb maintain 13. Sekarang dah 32 weeks

4y ago

saya makan sehari 2 kali. sebelum sarapan dengan sebelum tidur.