8 Balas

Saya pon sebelum pregnant buat laser. Tapi lepas tahu pregnant terus stop sebab memang syarat dekat spa saya mcm tu. Since then mmg saya clean shave je. Dulu saya tak suka shave sebba gatal bila nak tumbuh, now taktahu la kenapa lepas pregnant, jadi tak gatal2 pon bila nak tumbuh bulu. Tips nya, puan just make sure your private part sentiasa dry after every toilet visit, change panties/pantiliner kerap.

Lagipun, prosedur hospital biasanya diorang akan shave kan for us if a bulu tertinggal. So better kita shave sendiri je terus. Easier for doctor time nak menjahit. And after bersalin, nak check jahitan and all senang nampak if dah clean shave.

Saya cukur sendiri sejak sblm hamil lg. Ni perut dah membesar, minta suami tlg cukurkan. Jarang gatal setakat ni. Pastikan pencukur bersih. Bersihkan kemaluan dgn air bersih je. Lepas tu lap kering. Amalkan cara bersihkan mcm ni setiap hari.

VIP Member

I buat clean shave. As for me, takde gatal2 pulak bila nak tumbuh bulu. Tak tau untuk orang lain macam mana

samaaaa..sy pun clean shave..n tak penah pulak gatal2 😊

VIP Member

saya shaving sebulan before due. so skrg ni time pantang tak gatal kat kita punya miss v tu

sy shave. sis shave ikut bulu tumbuh. jangan shave lawan bulu tumbuh. itu yang gatal

shave je tak gatal jangan risau, gatal tu kalau sebelum mengandung.

Sy selalu shave sis. Tak pernah rs gatal2 masa tumbuh bulu.

shave je

Soalan popular