234 Balas

VIP Member

No 4 memang lama tunggu memula tunggu utk jumpa nurse pastu tunggu lagi jumpa doctor pulak... Lagi 1 no 5..stress jugak kdg tu berat terlebih 500gm kena bising dgn nurse and doc but but now dah deliver baby thanks balik kat nurse and doc kalau tak kena bebel kita mesti makan tak ingat punya.. So masa pantang berat pun turun cantik ja.. 😅

VIP Member

2 minum gula saya minum da 2 kali nti tggal 5/7 ni las minum gula pertama minum muntah sbb xtahu cara minum gula kedua lulus xmuntah tp gula tinggi cek buku putih doktor ckap sy xpuasa pdhal saya puasa jam 10 sampai jam 1 xmkan sampai rumah masuk angin hmmm hrap2 ketiga kali ni las da hmmm

VIP Member

4 😩, ingat lagi masa dah hujung2 pregnant, kerusi dah penuh dengan suami nya, beg la. Tak ada sorg pun bagi duduk, padahal dah sarat, cuma perut saya je kecik. Saya dah kebas kaki duduk je atas lantai tak peduli da, pukul 8 datang klinik, pukul 12lebih bru siap tau 😩

Mmg pun org xkn bgun bg dduk. Sbb diorg pk smua org mngdung jgk dlm tu. sy pnh skli msa nk buat buku pink bg ibu ni pgg bby dduk. Tp lpas tu sy x bg dh. Sbb kk sy mmg byk tmpt dduk. Nurse sllu bsing siapa bdiri sbb ada je kerusi tp kne cari sikit.

Alhamdulillah semua takde masalah ❤️ KK tmpat sy sngat pantas.. sy checkup pling lmbat pun dlm 30-40 minit jee.. minum air gula okay je, sedap rasanyaa. dah mnum 2 kali alhamdulillah tak sangkut.. no 1,3,5 pun takde masalah jugak. Allah mudahkan sgt semua urusan 🤍

alhamdulillah. rezeki sangat tu puan🥰

Super Mum

nsb semua nya bjLn dgn lncr. .mnom air gula pon dgn tenang. .amik drah nsb sng jmp 😆. BSP mmg oke je spnjg pregnant. .nk tgu turn 2 xpela. .mne2 pon lme je. heheh. .

4 jugak.. Tunggu2 smpai klinik dah tutup tinggal sy sorg.. Bila tanya nurse sy off..kena tunggu nurse laen settle patient die semua baru chck sy… 😭

ya Allah sedihnya mcm tu haha dengan emosi mengandung lagi😭

Sejam lebih tggu nk jmpe pakar pmknn. Skli jumpa in group n dgr bnda yg kita dh tau. Just di igtkn cara pmknn yg btul je. Aduh tu saja hari tu.

Tnggu turn check up😪paling x suka sbb lama sgt menunggu..tmbah pulak dah makin sarat,mmang x larat dah rasanya..rasa nk baring jee kat rumah😂

Kan. kalau suami ikut lagilah tak larat tgok muka suami penat sekali menunggu😌

VIP Member

Alhamdulillah setakat ni dipermudahkan lagi untuk lima2 situasi ni. Tgu check up mmg lama, tp dh mindset bt benda lain smntara menunggu tu 😊

Alhamdulillah. Kan, kadang kena isi waktu lapang semasa menunggu Tu😊

no1 .tiap kali cek up 2minggu sekali kena ambil darah sb hb xnaik..tiap kali nk kena cucuk kus smngt..urat halus sngt. 😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan