22 Balas

Just eat healthy. BMI normal. After bersama, angkat kaki dan tunggu 45min sebelum basuh. Saya buat sekali saja terus lekat 🙂 tak sangka nak lekat, folic acid pun start ambik time dah pregnant 6minggu. Alhamdulillah baby sihat and tengah tunggu due

Selain jaga pemakanan, produk yg kita pakai kne jaga jugak, mgkin ada yg mngndungi chemical sbb tu ada chemical pregnancy, kne hati² bila nk beli ssuatu produk utk d pkai blh juga mnyebabkan kilang telur xbkualiti

sy dulu berurut dgn bidan kg, bidan ckp peranakkan sy miring jd dia betulkan, and 2bulan kemudian alhamdulillah dah mengandung, sy tak ikhtihar mknn apa² just fikir positive ada rezeki syukur takde rezeki sabar,

saya pun ttc 3 tahun , seumur hidup takpernah bergi berurut satu badan , bulan 5 tahun lepas saya try pergi berurut sbb lenguh badan kerja , tahu2 bulan 9 lekat 🥹 . alhamdulillah , sekarang dah 18weeks .

Sama la sis. Kadang2 tertanya dengan diri sendiri kenpa org lain cepat sangat lekat. Sy dah 2 kali chemical pregnancy. Sy harap tahun ni ada rezeki untuk sy dan untuk ttc yg lain juga

jaga mkan sis.. jgn mkn panas / pedas bila dh bsama masa sbur.. jgn bt akt lasak jg.. kurngkn berat bdn jika overweight.. si husbd mkn speman, si istri mkn coq-10 ..

Sia amalkan makan kiwi,yogurt...sa ttc hmpir setahun juga, amalkn ni baik sebab boleh matangkan telur..cuba je...

Cari ig @diann.dianz kt highlights dia ada tulis ttc. Saya follow situ alhamdulillah lekat.

TapFluencer

hi awk, sblm tu nk tanya dh brp lama ttc & pernah buat checkup kesuburan suami isteri?

TTC 1 tahun 2 bulan. Pernah check kesuburan. Suami isteri tiada apa2 masalah.

apa2 pun rezeki

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan