9 Balas

if bukaan awak dh 4cm baru boleh masok labour room. boleh buat senaman utk cepatkan bukaan. mandi dengan kerap. tido dlm posisi mengiring. dalam masa sama pantau kalau air ketuban ada leaking/pecah (pakai pad utk pantau). pantau juga kalau ada contraction kerap dalam masa 5-10min atau 10-15min. ada salah satu tanda ni segera ke hospital semula. mcm sy sehari before bersalin 1at baby turun tanda darah. pergi hospital belom ada bukaan dn contraction. doctor bg pilihan utk stay atau balik. sy pilih balik. tp dlm masa sama doctor mmg pesan soh pantau mcm tanda2 yg sy mention td. esok nya tu mmg ay sakit contraction kerap dn air ketuban ada leaking. sbb pad lembab dh. jadi ke hospital semula. doctor check bukaan dah 4cm dn mmg boleh masok labour room terus.

Msa sy kluar lendir cmpur drah trus g hospitl,doc tk ksi tggu2,sy pun ikot sranan doc utk trus prgi,sy xbrni dduk rumh klau dh ad tnda2,mcm seorg kwn sy ni,bukaan dia 2/4 cm doc sruh blik,bila dia blik dia sakit prut yg sngt2,smpai husbnd dia hnta g hospitl blik,bila dh smpai hospitl rupye bby dh berak dlm perut,dia trus kena oprat sbb bby dh berak bnyk,dia biasa berslin normal kali 3 kena czer sbb bby dh brak dlm prut,lps berslin pun bby kena than sbb dh mkn taik,lma juga dia dkt hospitl dgn ank dia

normal sis.. sy dulu tanda lendir darah turun dlm seminggu baru bersalin 😅sama 38 weeks jgk. masa first turun tanda tu baru 1cm hari selasa. hari ahad minggu tu baru bersalin... cuma mcm respon yg lain, kene lebih peka dgn tanda2 lain ya. especially air ketuban.. semoga dipermudahkan urusan ya 🤗

saya bersalin haritu 38weeks gak sis. turun darah. pukul 12 malam pergi hospital bukaan baru 2 cm. saya kena tahan wad pkl 4 pagi. pukul 10 pagi bukaan 4 cm, saya mintak painkiller sbb tak tahan contraction pastu terus kena hantar labour room. pkl 11 masuk lr, pkl 1 saya selamat bersalin.

saya pulak Ada contractions tapi xda tanda and xda bukaaan .dokter suruh balek tapi nnti kena datang kalau makin teruk.dah balek contractions pun hilang 🥲main2 si baby ni .skrg saya 37week 4hari 12 Hb ni kena warded sbb kena paksa beranak sangkut gdm

ya normal sbb kecil sgt bukaan. kalau semua mommy dtg dgn blood show + bukaan 1-2cm, penuh hospital tu. takpe, doktor mesti dah pesan kalau sakit makin kerap & tanda makin byk, cepat2 ke hosp kan? ikut saja ya? moga dipermudahkan.

Masa saya serah diri,doktor check laluan baru 2cm. Tak lama lepas tu keluar lendir darah masa buang air. Terus contraction kuat stiap 5 minit. So puan pantau je apa2 tanda sebab lain orang lain tanda

klau bukaan belum 4cm keatas normal lg..tp kena selalu alert dgn tanda..sbb x lama dh tu

normal tpi makesure dah warded. biasanya 4cm dh masuk LM

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan