9 Balas

waalaikumussalam hi! saya skrg 33weeks. doc scan waktu 32weeks baby agak comel, 1.35kg 🥹 so saya kena refer O&G tapi doc kata normal utk size badan saya sebb saya kecil je 🥹 berat saya skrg 49kg & tinggi 145cm. mak saya pun mmg kecil orgnya 😊 apa apa pun, saya mmg kena monitor by O&G sampai bersalin. mommies follow je apa yg doc suggest. saya pun dalam usaha makan lebih kerap & cuba healthy diet sebb saya sejenis anti sayur & buah…😅 hati ni agak risau juga tapi saya cuba positive & doa semoga Allah swt permudahkan segalanya, Amin Amin 🤲🏻❤️ mommies yg lain pun kena kuat 💪🏻 ada yg cakap berat baby tu anggaran je by doc bila scan tapi bila kita dah melahirkan, mungkin baby kita ni demok montel je 🤗 ada pula cakap senang nak teran kalau baby comel sebb bila dah keluar nanti baby akan membesar sihat juga 🥺 inshaAllah, kita berserah pada Allah swt ❤️

sma pula berat dgn tinggi kita ni🤭

Sy 31w 3 day, scan td baby 1.57kg..sepatutnya lebih sikit, tapi doc cakap masih dlm keadaan normal..so tak perlu risau..mom kena bnykkan makan & minum susu mengandung supaya nutrisi sampai pada baby..doc galakkan susu mengandung sbb nutrisi susu segar tak sama dgn susu utk ibu mengandung 😉

sama 31w 1.5 kg.doc kata kecil sikit..tp masih dlm graf

kawan saya last year bersalin..masa pregnant pun baby scan kecik doctor ckp..then dia makan kambing..paling penting susu kambing fresh..then lepas tu scan berat baby bertambah dan normal..awak cuba ikhtiar tengok..

masa 28 minggu scan 1.3 kg nnti nak scan 32 mingu x thu berapa 36 mingu kene pegi o&g sbb hritu nadi laju hrp hrp x de ppelah 🥹doakan sy

saya scan 28 week baru ni pun 1.1kg doctor ckp normal..tngu 32 week scan mcmna..skrg saya baru 31week

Average 31w 1.5kg. Saya rasa size baby awak masih okay tu tak terlalu jauh. Mesin scan tu tak 100% accurate. Doa yg baik2 ya makan yg sihat2

Owhh macam tu ya..InsyaAllah Aamiin. Tq awak. Lps ni sy kna refer doc pakar setiap minggu sbb doc nak monitor. Harapnya berat baby bertambah la dan sihat wal afiyah. Aamiin

Hm sy pun sama awk 😭 doc kata baby sy kecik 2weeks , sy pun takde masalah kesihatan jgk … semua normal cuma baby je kecik

Cousin saya pun doc kk penah kata anak dia kecik .. lepas tu dia pergi scan swasta , Alhamdulillah semua normal ..

sy time 30 week baby pun 1.3 + kg je... next scan 32 w nnt xtaw brp. harap berat baby normal dan stabil

O&G i pernah bagitau cuba makan almond/ gajus and kekacang untuk tambah berat baby

Sya PON scan 33 minggu baby saya kecil sikit tpi alhamdulillah normal ja semua nya sihat...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan