9 Balas

Saya sekarang 4weeks days..ada bleeding juga..bila nk buang air akan ada bleeding tu..bleeding x kuar ketul2..kuar cm darah ada lendir..perut x cramp pun just x selesa denyut2..masa scan 3 hari lps kantung dah nampak tapi janin belum..dr bagi ubat kuatkan tahim ,tambh darah dan folic asid..saya pun tak de pengalaman..ni first pregnant setlah 8thun ++ ttc..risau tu mmg risau tapi doa baik2 je mampu..In Sha Allah baik2 je..

Baik sis Aamiin

Hai sis. Doc ada bg ubat kuat rahim tak sis? Sy pun mcm sis juga. Baru 4 week. Keluar darah tp yg ringan2 je warna coklat selama 5 hari bturut2. Hari kelima rasa x senang hati dah sebab sblm ni pernah ada sejarah miscar 2 kali. Terus pg ke kecemasan hosp kerajaan. Doc cek dia kata x jumpa punca darah keluar. Mgkin sebab implan. Kantung pun x nampak lagi. Doc bagi ubat kuat rahim then darah pun x keluar dah. Alhamdulillah.

baik sis thankyouuu🥹

saya masa week 6 tu ada spotting pinkish selama seminggu juga .. dr kata treathen misscarriage .. scan ada kantung .. taktau punca .. rupanya sebab saya jalan laju je .. pastu scan again , nampak heartbeat dah .. tapi kalau jalan laju lagi , spotting lagi .. so lepas 2 kali spotting tu saya jalan slow je . skrg 25 week dah

saya harap baby okay, sebab tu sekarang saya bed rest. ouhh tahniah sis, semogaa kekal sihat🥰

Saya ada masalah bleeding sikit sikit 2 minggu camtu masa week 4. Sebab ni IUI pregnancy, pakar subfertiliti beri duphaston nak kuatkan rahim. Sampai 1 tempoh masa trimester 1, pakar stop ubat tu & tak bleeding dah. Kalau still tak sure nak handle, cari doktor yg memang pakar bab O&G.

Ouh faham, thankss sis🥰

Bleeding fresh blood ke? Sebab kalau fresh blood macam bahaya sikit. Lagi lagi berpanjangan. Kalau sekarang 4weeks, nanti around 6weeks cuba try scan balik. Sebab boleh jadi chemical pregnancy. Kalau was was boleh try tanya doc if boleh prescribed ubat kuat rahim.

Dah sis, harap okay lah baby. thankyou for sugesstion

Kalau 4w mmg tak nampak apa2 lagi sis. Waktu tu penebalan dinding rahim. Kalau nak scan tunggu 6w ye sis. Kalau period regular, inshaAllah nampak dah kantung, kalau ada rezeki nampak dah heart beat juga

saya dah buat tvs dah nampak kantung baby dah kecil je

Saya dulu pernah, doktor check dari bawah ada polip dekat serviks.. kecil je la.. buat minor operation potong dan buang sekejap je..

Try check upt again after a week sama ada still positive or negative

Kemungkinan chemical pregnancy

Kantung dah ada, cuma doc tak dapat detect punca bleeding sbb masih awal.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan