βœ•

56 Balas

sy ni jenis mmg tk boleh mkn pedas. tp sejak pregnant, tiba2 rasa kebal dan semua bnda pedas nk bedal. jd megi samyang yg pedas pun boleh ckp tk pedas. sebelum pregnant bukan main tobat tk nk mkn la ape la. hahaha ape2 pun, makan boleh tp berpadalah. takut nanti kempunan pulak. lepas deliver baby, kekebalan makan pedas tu da hilang. terus tk boleh mkn pedas. hmm sedih 😒

Nak makan boleh tp berpada2 hehe. Masa makan kalau rasa xselesa kat perut, terus stop. Tiap orang beza ketahanannya :) Saya pun pernah teringin makan maggie tp perut saya xboleh terima pedas. Silap makan sikit saja, terus ulang alik tandas. Kesian baby huhu..

Saya kerap makan maggi masa first trimester. Sebab time tu alah teruk.maggi je sedap kat tekak..alhamdulillah baby sihat.maggi tak memudaratkan cume dia takde khasiat. Kalau nk makan tu pastikan cubr makan bende lain yg berkhasiat. Buah ke sayur ke vitamin ke

Sama mcm sy..awl2 pregnant,maggi je boleh msuk..nasi pun x tertelan...skg dah ok

Awal² saya jaga makan sangat². Lepas tu kecundang adik tambah stok megi kat rumah. Hahaha. Nasib baik lah cup. Tak banyak mana. If yang bungkus plastik tu mahu nya dua bungkus habis. Rasa menyesal mula² tu. Lepas tu makan lagi. 😁

Aduh... aku baca komen2 ni nak nangis ok. Ni dah 15 minggu kempunan nak makan megi weiiiii. 😭😭😭Esok check up klinik lak dgn BSP. Kasihani diriku yg mengidam megi kari + sawi + telurπŸ˜‚πŸ˜­πŸ˜‚πŸ˜­πŸ˜‚πŸ˜­

TapFluencer

Sy pn tringin jgk nk mkn megi. Sjak pregnnt ni mmg sy control mkn ktat2..sy mkn mknn yg brkhasiat je n dh lme sy xmkn megi since pregnant tp ni dr hr tu lg sy dok tringin nk mkn megi tp xthu bleh ke x mkn megi.

Saya craving jugak maggie , tapi sampai skg tak makan , sebab tahu perut ni tak tahan before preggy mkn maggie , mmg 15minit after tu cirit birit ,,so stop jap , ganti ngn bihun pama tu .. hehe so sedap..

Anak buah sy umo 7y...rambut dia kerinting..adik dia lurus..dia marah kak ipar sy kata itulah ibu ni masa mengandung mia ibu makan maggi πŸ€¦β€β™€οΈπŸ€¦β€β™€οΈπŸ€¦β€β™€οΈ

Saya makan half bungkus je ari tu,nak merasa je,itupun letak sayur banyak hihihi ..xpe,jgn selalu lah .. Sy sebulan sekali jg Allhamdulillah pai skrg 35 w xde apa kt baby

sy mkn je sbb mmg megi je yg bleh mkn.huhu..mkn slang sehari..huhu megi je yg bleh telan sbb berkuah...yg lain smua mmg x jalan..tp mmg xbgus mkn megi sgt..elakkan sis

boleh je sis..xde msalah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan