9 Balas

Setiap dr kita, berbeza hormon / darah / tubuh badan. Takpa, buat masa skrg, fikir positif ja 😊 Ada yg saya dgr (11>12 weeks) baru jelas janin & heartbeat. Saya dulu masa 1st time scan (5 weeks / 5 days), cuma nampak bentuk kantung ja. Doktor mintak saya repeat scan slps 2 minggu. (7 weeks / 5 days) msa normal scan atas perut doktor still tak boleh nampak apa2. So doktor mintak kebenaran utk buat transvaginal scan. Alhamdulillah... 🤲🏻 Melalui tvs scan, baru boleh nampak dgn jelas janin & heartbeat dlm rahim. Mungkin sbb lapisan perut saya tebal, sbb tue scan biasa tak boleh nmpak. Tambahan pulak usia kandungan masih awal. In Sha Allah, semoga Allah permudahkan segala urusan awak & pelihara malaikat kecil yg sdang membesar dlm rahim awak ☺️

Sama, saya pun mcm ni. Risau mula2 tu sbb double line tpi scan tak nampak. Doktor buat tvs baru nampak. Alhamdulillah.

sy first preg waktu 9week pegi scan ada kantung janin pun ada . tapi jantung tak jumpa . time tuh tak fikir negative pun . sebab ramai kata baby kecik lagi susah nak detect . 2minggu datang lagi scan 12 minggu alhamdulillah laju je denyutan jantung dia . dia pun dah mula bergerak dalam tu . ape ape pun kene fikir positive sis . supaya aura positif tu sampai dekat anak . insya Allah semoga Allah permudahkan semuanya ❤️

VIP Member

1st checkup should be dh 9w, tp bila scan ada kantung je (mgkin dlam 3w or 4w dr ckp) awal lg. tp bila g hosp, dr check dr bwah. dh 7w sbnrnye & dh ada degup jantung baby.

sabar la.sya pon mcm tu dah 14minggu 6 hari pon jantung bby mseh bnyi halus ii lagi.14.6 bru g scan blik..hrap ii tak dew pape.dokter ckp cuma bby maseh kecil lagi

pernah dgn ada yg 11 weeks baru dengar heartbeat sis. stay positive sis

tt yg post ni..mcm ne keadaan skrg?ada dh ke denyutan baby..everything ok??

sy da gugur da bulan feb tahun ni sis..tp skrg alhmdllah tgh mengandung..xsampai sbulan lg..harap kali ni xde pape mslh da..amin..

bnykkn brdoa ye sis.. Inshaallah slmt tu.. Cma bru lg..

InsyaAllah, semoga dipermudahkan urusan awak

bykkan berdoa..insyaAllah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan