4 Balas

mcm mana boleh tahu rahim kembang ke kuncup hanya dgn urut ye? sedangkan klau early pregnancy pun bidan bertauliah tekan2 pun tak rasa apa lagi 🤔🤔 hanya dgn scan je boleh tahu keadaan rahim.. bila hari subur awak? 2hb - Cycle day 1 6hb - cycle day 5 at least ovulation day paling awal pada CD10 & keatas(bergantung pada kitaran period normal awak), persenyawaan akan berjaya jika ada hari ovulasi dalam tempoh awak bersama suami tu.. benih pulak akan melekat dalam rahim dlm tempoh 8-11 hari selepas ovulasi. contoh 11/8 ovulation day, dalam 19/8-22/8 baru benih yg berjaya tu melekat dlm rahim & hormon hcg dah boleh detact masa tu. UPT pun dah start detact hormon hcg.

maaf ya puan, saya dah beberapa kali ada pengalaman dengan bidan. And yes, memang ada bidan yang boleh tahu kita pregnant seawal beberapa minggu. Kita semua memang tak sama pengalaman. Dan ada bidan yang betul betul berpengalaman. Doktor yang saya jumpa takdapat nak detect kandungan saya. Last sekali saya jumpa bidan yang berpengalaman. Alhamdulillah serasi dan doktor sendiri kata kdg2 kita kena guna pakai ilmu bidan. Sebab tu pun ilmu yang Allah turunkan untuk dia. Soorrryy if I mistake.

VIP Member

taun lepas, lepas sbln sy gugur, trus period..pas sbln xdtg period..jd pggl akak ngurut, memang kalo rahim menebal boleh detect kita preggy atau nk period..jd akak urut tu dia xurut la bghian perut sebab dia ckp rahim sy menebal, dia just suh cek je..smggu pas tu sy cek, alhamdulillah preggy..mebi peranakan mengembang tu maksud sis ni menebal kot 😁

hurm..biasa yg sy faham...kalau peranakan mengembang ni...dsbbkn jika kita suka minum air sejuk..ais yg byk...sbb ada mmbr sy dlu alami mcmni..tukang urut tu nshtkn jgn minum air sejuk dan ais jika nk hamil..lepas mmbr sy stop minum air sejuk n ais..amalkan minum air suam.. alhamdulillah dia leh preggy...

kalau macam ni memang mitos. Air sejuk/Ais tak menjadikan rahim kita kembang.

cek upt

betul tu..better cek sndiri utk kepastian

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan