6 Balas

bykkn bedrest sis...sy masa awal pregnancy pon 10 ari spotting..risau sgt2 masa tu..2x sy pegi klinik scan doc bg ubat kuat rahim...masa 1st time pegi klinik abis je sepapan duphaston spotting stop..esoknye sy try masak lunch...pastu spotting jadi balik...pegi klinik 2nd time scan still nampak kantung doc suruh continue LG makan duphaston...tapi kalini sy betul2 bedrest...hanya bangun utk mandi solat n makan je...yg selebihnya mmg sy tebaring je...alhamdulillah cukup 10 ari spotting stop..sis just think positive n bykkn berdoa ye..insyallah semoga baik2 je sis n baby 😊

Sama macam saya. Saya mula berdarah coklat minggu 6. So jumpa doktor di klinik wanita swasta. Dah scan, ada heartbeat. Doktor bagi duphaston untuk kuatkan rahim. Saya masih berdarah seminggu lebih. So saya jumpa doktor sekali lagi dan dia naikkan dos duphaston dan beri injection. Saya cuti dari kerja seminggu untuk kurangkan stress dan banyakkan bedrest. Kerja rumah minta suami tolong, makan saya order atau suami tapao. Tak berani berdiri or berjalan terlalu lama pun. Lepas tu baru jadi spotting dan akhirnya henti. Baby saya okay sekarang. Be positive, you'll be okay too.

Sama sis ♥️

Kalau doc ada bagi ubat kuatkan rahim, sis makan ubat tu on time. Jangan tinggal. Dan please bedrest. Bedrest atas kemampuan masing2. Mksud sy ada orang sarankan untuk fully bedrest kecuali ke tandas sahaja. Makan solat semua kt katil. Tapi kalau tkde orang boleh jagakan, hadkan pergerakan. Last boleh cuba baca ayat kursi, 3 qul, al fatihah sebelum tdo. Letak tangan kt perut time baca. Lepas baca mtk Allah kuatkan rahim, kuatkan kandungan, lindung kandungan. Saya doakan urusan sis dipermudahkan semuanya.

Saya waktu 9w cmtu jgk, bleeding fresh blood. Gi hospital, scan baby ok, cek bukaan takde. Doc suruh balik rehat , bg duphaston. After that jd spotting coklat, dh cukup 2 minggu br fully hilang, tggl keputihan je. Cuba puan google doa2 untuk stop pendarahan, tu je sampingan yg sy buat selain rehat, mkn ubat, cuba makan ikut waktu dan x tahan kencing/berak.

Jangan tunduk2..jangan buat kerja banyak..duduk alas bantal pinggang..bw berbaring..kalu ada rs sakit ja trus rehat..

Dr takde bagi ubat kuatkan rahim? Selain bedrest, takleh nak buat apa sangat. Harapnya memang takde apa la tu

Soalan popular