21 Balas

Salam, semoga awak dimurahkan rezeki zuriat. Tips dari saya bermula dr pemakanan, kalau perlu diet dsebabkn saiz badan, kena diet yg seimbang. Sy banyakkan makan brokoli sup air, telur ayam, buah oren, kiwi.. Jauhi fastfood. Amik produk tenusu mcm susu, susu kambing, cheese, yougurt stiap hari.. Tu utk kesuburan inshaAllah. Suami juga amalkn utk subur. Amio supplement asid folic, myb tambahan supplement calcium,mgnesium, minyak ikan dan b complex, air pun kena minum banyak kalau amik supplement tambahan ni.. Dan sy minum madu setiap pagi sebelum memulakan hari.. Saya ada berurut , ni kalau ada tukang urut yg berkebolehan saja ya sis.. Lepastu download aps ovulation tracking, boleh la sis bersama suami pd hari subur ikuy kalemdar tu.. Baca bismillah dan doa semasa masing2 nak klimaks. Doakan semoga dikurniakan zuriat yg baik.. Ada petua, masing2 kenalah klimaks dlm hubungan tu, inshaAllah mudah lekat.. Tu je sis tips dr sy, inshaAllah semua ni takdir drNya, ada hikmah stiap yg berlaku ya. Semoga sis sentiasa positive saja ya.

VIP Member

3 bulan sebelum nak mengandung, amalkan folic acid setiap hari sebagai persediaan rahim yang sihat... dan sis boleh cuba beli ovulation strip dkt farmasi atau online pun ada... untuk cek waktu subur... itu kena buat hari2.. utk dapatkan waktu subur... bersama dgn suami apabila test strip ovulation tu dah nampak 2 line walaupun pudar.. bersama kalau boleh setiap hari... dan waktu ujian test strip tu adalah drpd pkul 6ptg sehingga 8 malam utk dptkan result yg tepat.... dan jgn lupa amalkan makanan yg sihat... apa2 pun rezeki dtg ya drpd Allah.. Dia akn bg tepat pada masanya... sy doakan puan dikurniakan zuriat secepat mungkin.. sy faham perasaan puan....sbb sy pun pernah alaminya... sy pernah mgandung 3x.. kandungan pertama dan ketiga sy alami keguguran di awal trimester... alhamdulillah kdungan kedua sy sihat dan anak sy dah 1 tahun lebih....

1) ujian kesuburan suami dan isteri. 2) diet ...klu msing2 ada mslh brat bdn. klu x pun kne jg mkn.pmknn yg sihat n btul.no fast food.no process food. mkn mknn smulajdi je. hntikan pgmbilan gula dlm mknn mhupun mnumn..bkn buah. 3) ambil suplimen ats nsihat doc brgntung pd mslh ksuburan yg dikesan..bukn ambil produk samph ye. 5) bljar ilmu ttc.. kesan fasa sbur guna opk ( pengesan hormon LH mgunakn urin spt upt)..opk pnting utk tau bla kta sbur/ ovulasi..jgn ikot apps..ikot urin kta sdri .lg tepat.. atau bbt( body basal temperature- ksan hormon guna suhu bdan).

Sy 8 tahun kahwin ada masalah pcos. Tahun ke 6 baru megandung tpi masih bukan rezeki gugur.. 8 bulan lepas tu mengandung lgi.. dn masih bukan rezeki lgi.. gugur jalan dh buka 2cm minggu ke 18.. Alhamdulillah lps 7 bulan skrg dh 5 minggu.. 1st check up tgk apa masalah pastu dri situ kite tau nk buat ape.. n sy buat solat hajat selalu dn mintak sungguh.. pastu mkn acid folic dn turun berat badan sbb sy gemok sikit😅... jgn stress.. abai kan apa org ckp, mcm sy org sampai suruh suami kwin lain.. ok sis jgn stress k doa byk2.. semoga ada rezeki awk tahun ini.🥰

Sy doakn sis cpt2 dpt zuriat.. Insyllah..sy ank first sy mnum jus zuriat, sy amal suami istri.. Sy mnum 1bln bru alhamdulillah sy lekat ( pstikn sis tau wktu subur sis ble bsma).. Now pn sy amal gk jus zuriat, alhamdulillah lekat tp allah sygkn dia lg.. Gugur.. Now alhamdulillah sy ngndung ank no 2..ank sulong sy bru 1thun 3bln.. Insyllah smoga ad rzeki sis n suami

sama la dgn saya. tpi saya baru lgi. tahun 2017. saya ada cyst..bsar 12cm. sda operate. time ni blum kwin. dan skrang pula ada fibroid. tpi 2cm. dan saya tlah bkahwin pada 20.12.2019. so 20hb 8 ni msuk 9 bulan da kwin. maybe msih awal lgi. insya allah. klau tuhan nak bagi. bila² masa dia akan bagi. blum smpai rzeki saya.

Sis sy amalkan makan folic asid appeton.khas utk merancang kehamilan.makan tiap hari smbil tu bdoa dan bniat mudahan ni asbab utk hamil.kmudian bykkn solat tahajud dan dhuha.selain tu buat solat hajat dan taubat... InsyaAllah.trust me sbb sy pun bmasalah.tp sy yakin dgn usaha sy.alhamdulillah skrg dah hamil 4 bulan...

Saya try minum jus mama hope utk suami isteri. Alhamdullilah hbis sebotol sy positive pregnant. Tu pon after sethun kawen. Ade cuba sebelum tu tp negative. Sy beli jus pon utk dua2 pihak minum. Suami pulak 3x operation tmpt yg sma. Ade usik bahagian private. Jd sy ikhtiar. Alhamdullilah dh 8weeks

first step buat pemeriksaan kesuburan wajib utk suami isteri. dua2 kena buat. bila dah tau masalah baru proceed rawatan yang sesuai. dalam masa yang sama wajib faham kitaran period awak,wajib tahu bila awak ovulasi.

Saya n suami kawen 5 tahun baru mengandung. Kami berdua bersenam, makan seimbang, dan kurangkan stress. Belum kurus pun dh melekat. Maybe bila bersenam tu badan dpt betulkan hormon kita.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan