33 weeks

Sy dah 3 kali buat swab test utk keputihan.. sbb keputihan hijau cair,xde gatal,xde bau,xbyk keluar.. Result tigaΒ² tu xde kuman & jangkitan ... Doc kata tu hormon sy.. siapa pernah alami mcm saya? Keputihan ni akan keluar sampai kita nak bersalin ke?

15 Balas
Tulis jawapan

Saya keputihan jarang2 sekali keluar,kalau keluar pun putih atau jernih,gatal mmg x pernah spanjang mengandung ni..tpi haritu buat swab test tngok2 positive gbs..ya Allah hancurnya hati saya..menangis teresak² fikirkan nasib anak yg bakal lahir x lama lagi..skarang dah 37 minggu... bertuahlah awak hanya masalah hormon..semoga awak selamat melahirkan..dan tolong doakan baby saya sihat ya😭😭😭

Baca lagi
3y ago

jangkitan kuman pada vagina kita. tak bahaya utk ibu, tp bahaya pada baby. sebelum bersalin nanti doktor akan on antibiotik. saya dah selamat lahirkan anak sulung. lepas baby lahir je, baby akan diletakkan di wad dulu utk pemantauan. alhamdulillah baby sihat πŸ™‚

VIP Member

Sy dulu mcm tu...mmg smpai beranak tapi boleh kurang kn sikit...byk kn minum air suam..kurang kn manis Hai moms..nnti free2 jom join gp khas utk anak speech delay dekat ws...gp ni khas utk kite berkongsi cara utk mengatasi anak yg ada masalah speech delay dan berkongsi pengalaman ibu2 yg ada anak speech delay https://chat.whatsapp.com/LvzFKAQKWZ4BMNe9Y1XUEU

Baca lagi

saya sepanjang mengandung ada keputihan..tapi keputihan tak berbau dan gatal..saya mintak nurse buat swab..dpt result GBS positif..alhamdulillah atleast dpt jgk suntik antibiotik sblm bersalin..kalau tak buat swab tak tahu ada GBS nnt risiko pada baby dpt jangkitan..

Sy prnh keluar keoutihan yg byk. Blh kata penuh juga setengah pad tu tp x gatal x bau. Doc ckp psl byk mkn manis or karbo kompleks. Takde infection. Tp sy perasan bnda ni jd klu sy bergerak byk. Tp klu mkn buah high vit c n minum byk air, xde ape2.

Sy kena dri ank pertama smpai ke3. Masa ank ptama doc ada buat test, and bagi ubat. Tpi masih sama keluar jgk. Ank kedua doc x bg ubat apa2 sbb msa ank ptama mmg ada and normal. Ank ke3 still kena, and doc ckp hormon je. Lps bersalin mmg hilang.

hye sya baru masuk 13 week..ada sesapa x pnha..mcm ada bnda di dalam vagina dia..rasa mcm terkeluar...smlm pg klinik doc tu ckp mcm rahim trun..harininakannrujuk pakar..doakan tak da pape la..hrm..

3y ago

aminn semoga dipermudahkan urusan sis hrini .harap takde apa ii sis 🀲

VIP Member

sy prnh alami . mmg slagi xbrsalin dy akn kelua sis . keputihn pd mommy preggy ni trjdi sbb cairan pd vagina kita tu lebih bnyk dri wanita xpreggy . sbb tu la xd keputihan pn boleh ad keputihn mse ngndg .

sis minum air bnyk2...kdg, pningkatan gula dlm bdn buat kputiha wrna bgitu...stop dlu minum /makan manis2 ..klau sis trminum segelas air manis, then sis minum 2 botol mineral botol kecil...

sy pun ada keputihan tau.. trutama lpas berhubungan dngn suami.. kental dan bnyk mungkin sbb dia buang dlm tak? tpi klw dia x buang dlm.. keputihan x truk(16 weeks preggy)

Ya.. masa mengandung saya 2x swab jgak.. masuk ubat just kering 3@4 hari ja lepas tu jadi balik.. result xde gbs pun.. horman kot.. yg penting xde gbs ja sis