βœ•

31 Balas

Allahualam. di awl kandungan kalau boleh elakkn segera mcm tu,klau nak sgt sekadar buat rsa blh cth perencah setengah dgn meggie,jgn tlalu kerap.gantikkn mknan berkhasiat seperti buah dan sayurΒ²an.

saya dr sebelom tau pregnant nak makan megi, tangguh2 tibe2 pregnant. skrg 22w masih xmakan2. teringin jugak nak makan. tp tahan dulu smpai dekat nak bersalin nnt, takut pulak nak makan πŸ˜…

klau da nk brsalin bedal tkpa tp dlm kuantiti yg sdikit la, kang da brpantang susah jgk

Sblm preggy sy mmg minat mkn maggie. Time mengandung ni mkn maggie pun x. Syukur jgk la. Sbb maggie tu x baik utk bby. Just air kola je sy x leh nk buang skrg. Tp skli skla je sy ambk aik kola

mkn jak xda apa2 yg pntg setiap kali mkn meggie jarakkan tiga or empat hari sbb meggie tu dia nak hadam dlm perut take time..tapi jgn sll tapi mkn jak sbb saya pun mkn meggie hahaha..

boleh je sis, sy dari first pregnant makan Maggi ,dlm seminggu mesti makan 2,3 kli...tapi serbuk kari tu sis kurangkan ...skrg dh 37week ..tunggu hari nak bersalin jee...😊

boleh tp jgn kerap sgt xbgus utk kesihatan mom n baby, benda tu kann mkanan segera so jgn selalu sgt n mkn sekadar nak hilang rasa mengidam tu je .. takde apa pun sbnarnya

saya penah je mkn. tapi rebus & tos air rebusan tu then masak kuah lain . klau nk pakai perencah asal pun no problem. cuma jgn lah 7 hari seminggu tu asyik megi jaa.

saya trimester 1 alahan terok mmg hadap mee instant je sbb tu je bleh msuk mlut.. smpai craving mee maggi..syukur tkde apa..tp serbuk jgn letak smua sbb pdas

Sy makan je maggi.. kdg sminggu 2-3x.. Mknn lain kdg x blh masok. Meggi blh.. Pikir positiv.. Doa yg baik2 je .. Smoga apa yg dimakan x memudaratkan

VIP Member

boleh je klau takda alahan, saya dlu fav magie pedas gila kot masa blum tahu prgnnt, skali dpat tahu prgnnt tgok magie pun nk muntah 🀣

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan