Sayur-sayuran

Spe kat sini suka makan ulam-ulam pastu makan timun dgn budu waktu pregnant boleh makan x?#ingintahu #bantujawab

5 Balas
Tulis jawapan

Boleh, ulam-ulaman seperti ulam raja, pegaga, dan ulam pegaga memang sesuai dimakan semasa hamil kerana kaya dengan nutrien penting seperti vitamin dan mineral. Timun juga adalah pilihan yang baik kerana ia menyediakan hidrasi dan kandungan air yang tinggi, memberi manfaat kesihatan keseluruhan. Budu pula, walaupun sedap, disarankan untuk diambil dengan berhati-hati semasa hamil kerana kandungan garam yang tinggi. Lebih baik kurangkan pengambilan garam semasa hamil untuk mengelakkan tekanan darah tinggi dan komplikasi lain. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

ulam boleh je makan janji basuh bersih. saya kadang² je makan dengan sambal belacan. kalau budu cukup makan sikit dan jarang² buat rasa² sebab masin. tak berani makan banyak takut kacau bp

saya makan ulam2 sepanjang pregnant. yg penting make sure basuh bersih, especially kalau bukan tanam sendiri, risau banyak pesticides etc.

saya selalu mkn timun jepun dgn budu dgn ikan bakar. asalkan basuh bersih2 sayur tu

saya makan je sis.. makan berpada² jela budu tu..