16 Balas

Sy ada pengalaman berdarah juga masa membuang.. kesnya sbb dah 10 hari sy x membuang... walaupon dah hari ke 30/44++ still ada rasa takut2 nk membuang sbb ada koyak plus risau anak naghis n x brani lama2 dlm toilet.. sampai la hari ke 10, sy cuba teran.. n tetiba mata jd hitam.. perut tu sakit memulas mulas dasyatnya... n still x dpt membuang sbb rasa nk pengsan... sy baring2... bg badan rehat, kuat n minta somi beli ubat kat farmasi... Dia tnya org farmasi ubat apa yg sesuai unt ibu nyusukan bby,, n ubat tu nama dia LACTUL.. Sy minum ubat tu... sdap.. tp masa mnum tu mmg rasa dah nk mmbuang.. x smpat ubat tu nak proses dlm bdn, sy cuba membuang... n smpai berdarah sbb najis jd keras dan tajam.. Tp bila dah brjaya mmbuang rasa happy betul, perut pun selesa... Nak petang sikit lpas mkn ubat tu (mkn pg), baru la dia cairkan najis...sampai kentut2 kerap la... tp perut tu best ja rasa.. ubat ni berkesan sampai 2 hari.. bby pun lawas tetiba.. kerap berak.. lepas tu x mkn dah lactul tu.. sy amalkan minyak zaitun dlm pemakanan.. bg smooth ja.. Ni la pengalaman sembelit plg teruk skli

Masalah saya sebijik mcm tu lah , banyak kali pergi jumpa doc , bukan buasir , dubur awak kecik .. saya tak sembelit pun najis susah nk keluar , maaf bkn niat nak mengotor , bila keluar separuh jalan , dia dah langgar kulit2 tepi dubur kita , tu luka bedarah n parut .. saya memasukkkan air paip sedikit2 kedalam dubur ..sembur, doc pun kata okay .. bg najis pecah .. sebelom preggy pun mmg sampai sekarang saye tak bole takde batang paip.. saye mampu meneran bila cirit sajeeee.. sembelit pada waktu preggy skg pn , saya takde masalah selagi ada paip getah haha

Haha kan .. sebab mmg dubur kecik , tp bila puasa perit sikit 😂 nk berak kne tunggu lepas bkk puasa haha sbb mmg xde jln lain dah .. cube meneran tp mmg xkn kelua n bedarah .. mcm ne la beranak nnti .. da xpandai teran dah😂

VIP Member

Ni pengalaman sy.. Sy pon bersalin normal semua anak.. Sepupu sy ajar.. Beli manjakani, blend smpi jd serbuk.. Masukkan serbuk tu dlm kapsul, jd kan mcm ubat.. Pastu telan la 2 ke 3 biji,.. Minum air masak byk2.. Makan ubat hari2 utk kelegaan sendiri.. Alhamdulillah, lepas tu xde da mslh sembelit @ susah nak buang air.. Ni bole cuba utk sesiapa yg ada mslh buasir juge taw.. Sgt3 berkesan.. X salah cuba.. Alhamdulillah lepas tu lega 🤲😘

Mmg lepas berslin akn jdii sembelit .. Sye smpi menangis berak .. Berdrah2 .. N sye g farmasii blii ubt cair kn najis .. Ubatt air .. Mnis sgt .. Botol wane unggu lpe pulak nme ubt 2 .. Wak2 tgh pntng pn sembelit .. N tkot lh jahit masih bruu lgii .. Sye mnum ubt air yg bli kt farmasi 2 .. Tros kua mcm air ... Lege ..

Hari-hari berak sikit-sikit, nak teran semua takut. Alhamdulillah sekarang dah mula lembut najisnya, kena banyakkan minum air masak atau suam ye 🙂

VIP Member

Try bli enema dkt farmasi insert dkt tmpt mmbuang press air tu then nti... Few second nti proses mmbuang brjln lncar... Nti dh ok xprlu dh gune enema...

Ye btl tu sis..memula kan dia mcm sush..nti lepas dh gune enema..next time nk mmbuang xde mslh dh..sbb dh ok smuanya..

Saya pun sme beranak normal tahap sembelit x boleh nak bncg skitnya bli ubt jaln skit2 last Kali mkn buah syur bru OK skit

Sama.. Sy pn sama berak berdarah. Sakit yakmat mcm jahitan terkoyak. Tp lama2 ok. Mgkin mknan cth milo kot

VIP Member

Sis, segera ke hospital ye. Jumpa doktor. Semoga cepat sembuh. Aamiin 🤲🏻💕

VIP Member

Pergi klinik nanti dia bgi ubt lembut tahik gn ubt masuk kt dubur

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan