Gdm masa mengandung

Hi smua... Ada yg Gdm masa mngndung x.. Mcm sya skrng 30 weeks sangkut Gdm plak

8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Wa'alaikumussalam.. Saya tak ada.. Cuma nak bagi tips.. Cubalah amalkan ambil minyak kelapa dara dan minyak zaitun. Dua ni boleh makan ya masa hamil.. Antara minyak yang baik untuk diambil. Lagi 1, rajinkan buat green juice.. Dan last sekali cubalah kurangkan makanan proses sis.. Tak elok untuk tumbesaran janin dalam rahim. Ambil real food ja yang asal dari tanah dan makanan seperti ayam, ikan, telur. Tu baru real food. Berkorban sedikit untuk makanan yang sedap tu.. Lagi 1 stop amik gula putih.. Tukar dengan madu

Baca lagi
3y ago

saya tak sentuh isu pasal minyak kelapa dara. Saya cakap pasal madu. Ramai pakar diet yang saya jumpa. Saya cuma share info dari doctor pakar pasal gdm masa pregnant. Terpulang nak ikut, percaya atau tak. Hak masing-masing kan Puan. 😊 Macam saya nyatakan di atas boleh makan, asalkan makan berpada-pada. Itu lah gaya hidup sihat. πŸ₯°

𝑠𝑦 π‘ π‘˜π‘Ÿπ‘” 27𝑀 π‘ π‘Žπ‘›π‘”π‘˜π‘’π‘‘ 𝐺𝐷𝑀 π‘Ÿπ‘’π‘ π‘’π‘™π‘‘ π‘Žπ‘–π‘Ÿ π‘˜π‘™π‘’π‘Žπ‘Ÿ π‘π‘œπ‘Ÿπ‘‘π‘’π‘Ÿ 𝑙𝑖𝑛𝑒 𝑑𝑝 π‘₯π‘˜π‘›π‘’ π‘Žπ‘šπ‘’π‘˜ 𝑖𝑛𝑠𝑒𝑙𝑖𝑛 π‘˜π‘›π‘’ π‘π‘’π‘Žπ‘‘ 𝑏𝑠𝑝 π‘π‘’π‘™π‘Žπ‘˜ π‘Žβ„Žπ‘‘ 𝑛𝑖 4π‘₯ π‘ π‘’β„Žπ‘Žπ‘Ÿπ‘– 𝑖𝑠𝑛𝑖𝑛 π‘π‘’π‘™π‘Žπ‘˜ π‘‘π‘œπ‘ π‘›π‘˜ π‘Ÿπ‘’π‘£π‘–π‘’π‘€

sy masa anak first pon ada masalah tu..makin dekat hari kelahiran lg bnyak kluar...pastu doc bg tau siap2 nt baby keluar kena admit ward...sb takot dapat jngkitan kuman dari situ...tp alhamdulillah anak sy sihat...cuma kena tahan ,seminggu selepas bsalin...baby kena cucuk antibiotik untuk lawan kuman tu...pastu membesar dgn baik...skrg dh 6 tahun...

Baca lagi

saya sangkut gdm masa first time tu baru 14week tapi gdm on control . Alhamdulillah skrg dah 38week . masih tkde tanda2 nak bersalin tapi dr dah bagi surat serah diri ngam2 untuk 40week nnti

2y ago

sy 12 weeks nk msuk 13 weeks . nurse call sy sngkut gdm .. mcm mna awk jaga ...terima kasih ye bg tips ..moga Allah merahmati awk

gdm on diet .. tpi lps branak tak ada dah😚 ... klau gdm kena serah diri ikut tarikh beranak yg KK bg .. tapi sy awal 4hari before due date πŸ˜„ ..

gdm on diet. . jge mkn je sis .. due sy 16.5 tp bby x nk kluar . klo x brnk kne induce 15.5

VIP Member

takde gdm tapi risau jugak kot2 sangkut. sebab berat naik mendadak

saya newly gdm..awal2 kehamilan dah ada..tp terkawal..gdm on diet