13 Balas

It's okay jangan malu kalau first time. Saya memang pergi klinik gigi atleast 2x setahun. Masa pregnant, kk saya tak buat pun. Nurse saya cakap ada, tapi limited slot. Haha entah saya pun tak berapa faham so saya pergi check di klinik swasta je. Kebetulan gusi saya bengkak dan kadang tu berdarah, doc check takde apa apa yg merisaukan. Tapi sekejap je terjadi, saya masuk trimester berapa entah, tak jadi camtu dah. Sempat cuci gigi sebelum beranak.

Mcm sy buat scalling pstu tampal. Tampal tu alahai secoet je Tp sbb pregnant ni penting utk jaga kesihatan mulut. Sbb risau ada jangkitan kuman. Klu melarat bahaya la. Tp should be no worry, sbb ok je tu. Rawatan gigi utk trim 2. Dan selamat Trim 1 cuma cek2 je. Kan ada pipe utk sedut cecair, klu ada darah, darah tu akn disedut. Sama mcm air liur kita. Bila nganga lama2 memg air liur byk. Tp pipe tu sedut la

tak mengandung pun boleh. lg digalakkan. daftar rm1, scaling/cuci gigi rm2. cabut rm10 kot tak ingat ikut cabut gigi mana. scaling ni cuci gigi. buang karang2 gigi, plak2 gigi. kalau tgk kt cermin akan nampak, dia mcm taik gigi yg tak hilang walaupun kita berus gigi byk kali. dia kt kawasan bawah2 dekat dgn gusi. selalu kawasan geraham belakang byk sbb tmpt kita mengunyah kan. dia terkumpul disitu. disarankan buat 2x setahun selang 6 bulan. pergi la buat. best rasa bersih mulut. cuma kalau tak pernah buat/lama tak buat, akan ada berdarah sikit lah.

TapFluencer

gusi berdarah ni tanda poor hygiene. kena pi scaling/cuci gigi 6 bulan sekali. kalau jarang buat or tak pernah buat. kena start dari skrg. setahun 2x je. cuma normal kalau kandungan dah makin besar, baby akan serap kalsium kita. tu yg ada org gigi rapuh, ada gusi darah. doc akan cek keseluruhan gigi. kalau perlu tampal, akan ditampal. kalau nak cuci gigi, akan dicuci. tu je

ok😊

Tgk pd kk sis, kk tmpt lama xde check gigi, bila pindah, kk tmpt skrg ni ada check gigi, doc check gigi ok ke tak.. Smlm br check doc kata gusi merah,gigi okay.. kena scaling mana2 klinik gigi yg berdekatan..pergi gov free la, kalau swasta ada medical card cover x perlu byr, kalau yg berbayar tgk klinik jugak la.. Sy pun br tau bole scaling semasa hamil.. 😆

Cabut gigi x sure awak, kena jumpa doc gigi dulu.. Sy pun x jangka masa pergi tu terus doc check sbb KK situ invite doc gigi dari area lain..

saya pegi kk masa pregnant dlu kena cek gg juga. gusi pun berdarah waktu hamil. tp dokter xsuruh buat apa2 pun sbb masa hamil xboleh buat rawatan gigi pun. dia cuma cek je n bagi nasihat tukar ubat gigi n berus gigi lembut. pegi je cek xyah takut 😂 dokter tu xmakan org.

Sis xyah malu ya.. penting penjagaan gg kita.. Aritue doc gg ckp mana yg gg berlubang dia akan tampal.. sbb bahaya kuman gg (sy xingt kuman apa doc ckp) kena kt bby.. sis g check jew.. klu kena tampal, tampal jew hehe

Saya pregnant 2017 ada je cek gigi kat kk. Dr tengok2 gitu jee belek2 gigi, gusi. Pregnant anak nombor 2 sebab fully checkup swasta takde dah cek gigi.

sy pegi cek. Alhamdulillah gigi ok cuma kne scalling je. kalau nk boleh walk in klinik gigi kk bila2. So far ok

eh spanjg pregnant thn lps, xde plak kne check gigi.. lain kk, lain kot sop nye ye..

Saya mengandung dari tahun 2016 lagi sampai skrg kena cek gigi kalau di kk sya laa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan