24 Balas

Masa saya masok mggu ke 20 haritu muka jd senstitive. Tetiba naik jerawat pastu muka jd pedih bila pakai krim siang or krim malam. Then bila dh stop pun muka still naik jerawat. Smpai stress. Tp now dh tak naik sbb saya dh tukar cleanser and dh tak pakai dh skincare saya. Saya pakai aloevera. Sangat membantu. Now ada parut sikit je

Saya sensitive skin juga . bla preggy lagi snsitive sbb pmbwakan bby. Then saya dh xnk guna produk yg ada paraben. So since last year sy guna smua produk Sendayu Tinggi. Paling best and klit saya skrg dh mcm normal skin. Dlu mmg snstive gila even mkn kacang , ikn blis trus naik jrawat. Stress gila

VIP Member

sy kulit tak bermasalah dan clear tapi sejak masuk 6weeks pregmant jadi mengelupas trok keringnya dan bangun pagi berminyak terok smpai kadang pedih bila masuk mata... alhamdulillah skang dh makin ok amalkan scrub seaweed body shop, pencuci muka dan moisturizer jenama SIMPLE

Sama sy..sy jerawat trok..ckp ngn suami nk pki produk..dia x bg..kate dh lawa..asal dia ckp org lain cntek sy pepah dia😭mase anak dare bling2 muke..dh nk jd mk org ni.. aduh tgok muke nk jage badan pn mls..🤣

sya xpkai skincare apa2 dh.. bibir pon menggelupas if pkai lipstick so hadap jela for now because it's all hormones. rmai org siap kutuk kata saya nampak kusam & xberseri.. ignore jelaaa

okay tq sis.. nseb skrang xpe dh mnum air bnyk before this asyik mnth je 😅

sama. 😭 dulu jenis oily. skrg jadi kering & jerawat bermaharajalela. elakkan skincare yg ada aha/bha. sbb tak elok untuk ibu mengandung & baby. beli yg jenis gentle cleanser ke.

Pakai jafra bun.. Skincarenya beda2 sesuai jenis kulit.. Jdi gak 1 produk untuk semua jenis kulit.. Dan pastinnya aman untuk bumil dan busui.. Wa ya bun 089689123506

Saya pakai sabun Pearl dari Sendayu Tinggi je sis. Reccommended. Memang tak kusan. Tak pakai apa skincare pun. Kalau kulit rasa kering sapu nivea cream. Tu je 😁

I pakai product marykay melacep khas utk kulit pigmentation. Time pregnant ni segala2 naik.. Nasib baik, muka ada cerah ckit.. badan pun kena pigmentation.. Huhu

Pembawakkan budak sis.. Saya pn dah 26w still jerawat teruk lagi kat muka.. Lagi2 kat dahi ni.. Rasa nak sental dgn kertas pasir ja 😂😂

Sy kat dagu,pipi sikit

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan