Boleh share pengalaman pregnant twins tak? Dapat tahu weeks keberapa ye?

Share pengalaman pregnant twins

8 Balas
Tulis jawapan

Alhamdulillah, saya pernah mengalami kehamilan kembar dan dapat berkongsi pengalaman dengan anda. Mengandung anak kembar memang membawa cabaran tersendiri tetapi juga memberikan kebahagiaan yang berganda. Saya mengandung anak kembar pada minggu ke-28 dan seterusnya melahirkan mereka pada minggu ke-34. Semasa mengandung anak kembar, saya perlu lebih berhati-hati dengan pemakanan dan aktiviti fizikal yang dilakukan. Saya lebih kerap membuat pemeriksaan kesihatan untuk memastikan perkembangan kedua-dua bayi berjalan dengan baik. Pengalaman mengandung anak kembar memang menarik dan memerlukan sokongan yang banyak dari keluarga dan rakan-rakan. Saya amat bersyukur kerana dapat melalui proses ini dengan lancar walaupun ada cabaran yang perlu dihadapi. Jika anda mengandung anak kembar, pastikan untuk sentiasa berbincang dengan doktor anda dan mendapatkan sokongan emosi daripada yang tersayang. Semoga pengalaman ini memberi kebahagiaan dan kekuatan kepada anda sepanjang proses kehamilan. Selamat mengandung! 🤰🤱 https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

sy week 6 dah tw sbb awl2 dh high risk asyik bleeding. so checkup pm awl. ni nmpk klu transvaginal ya klu ultrasound biasa nmpk tak nmpk gitu.

asik bleding teruk 1m eh check dua katung tapi katung satu lagi kecut tinggal lah satu 🙂 masa check 8weeks gituuu

Sy tak tahu sy pregnant. Masa review o&g sebab AUB, baru tahu dah pregnant twins 13w

Sy lgsung xtaw pregnant twins.. Mse nk cek in hospital br taw de twins..

4w ago

12 week time bkk buku pink trus nmpk twins

Saya time bkk buku pink week 12 doc scan trus nmpk twins

6w nmpk satu kantung. 7w+ nmpk dua kantung

TapFluencer

7w via abdomen ultrasound