9 Balas

VIP Member

Sis alami pp type brp ea? Sy dlu type 3.. klu sis alami uri bwh atau placenta previa ni..biasa doc akn nshtkn kita kne byk rest..bedrest...xleh angkt brg2 berat...bby orglen atau ank org yg dh bsr as beban pd bdn kita..tkut nti kita akan alami bleeding..dan akn bhya pd ibu dan bby jika berlaku bleeding ..jgn byk brjln jika alami uri bwh..serta tidak blh melakukn hubungan intim dgn suami..jika alami placenta previa ni... Pape pn..sis jg dri bebaik k...jgn stress2..jgn lasak2 sgt n kne hppy sokmo... 😉N be positif..in shaa Allah bnda yg baik2 shj akn brlaku nti...mg d pmudahkn segala urusan sis...Allahuma aamiin

Bykkan sujud lama2 n pujuk baby.if rs penat lutut sujud kt lantai boleh sujud ats katil.Doc ad bgtau x sblm 34mggu baby dan uri boleh naik pusing2 lg so still ada harapan mommy. Dan satu lg boleh ikhtiar mtk air doa2 dri ustaz2. Suami sendiri pun better buat air bacaan yasin/surah2 lain disertai niat ntuk naikkan uri dan pusingkan baby(if songsang) ke arah yg sepatutnya. Sy doakan semua ok ntuk kndgn sis Aamiiinn yra

Sy dan suami selalu ckp dgn baby...assalamualaikum baby,nti baby tolak la uri tu naik atas..jgn bg uri duk kt bwh..ktorg pujuk2 cmtu la..kdgnya auto kite jd lebih positif lps dgr kata2 nsht ni,.mtk2 baby pun mendengar kate 😁

VIP Member

Sy baru lepas checkup same uri kt bawah tp sy ikut petua y d beri dlm apps ni first baring dan kaki tegak ke dinding mcm huruf L,ke -2 sujud lame2 tp sy x selalu buat sebab x larat nk tampung badan lg2 perut dh besar... sy amalkn y first je n Alhamdulillah scan balik uri dh naik ketepi n boleh bsalin normal..

alhamdulillah .. semoga dipermudahkan semua urusan .. 😊

Super Mum

Sis skng bpe weeks ye. ?sye 20w++. .scan mmg doctr kta uri ke bwh. .ble ste stat tau uri ke bwh. .sye byk kn brhat. .ade mse rhat. .rhat n bring. .smbl2 gosok prt. .jgn buat keje brat2. .krg kn bjln. .mmg awl.pregnant uri still di bwh. .tp kte kne bjga2. .take care mommy. .😍🤗

Sekrng saya 24week.. Dokter pon kata uri saya agak bawah dan bby songsang.. Masih peringkat awal katanya.. Harap2 nanti bby berpusing dan semuanya ok.. Aminn.. Sy baring letak bntl bwh kaki dan banyakkan jalan perlahan.. Hihi

uri dekat bawah ke kt atas ke.. sebenanye takde masalah pon doc sye ckp selagi uri tu tak tutup jalan serviks ..kalau dia betul2 dekat serviks tu yg tak boleh beranak normal.. hurmm tu yg doc sye ckp laa

Saya pon. Tp skrg 7 bulan dah Naik sikit dah. Bykkan sujud atau baring kaki naikkan atas. Kalau bleeding terus pergi hosp terus.

Sis kena banyak rehat, jalan jalan byk, bt kerja pon jgn byk sgt. Kerja berat jgn buat. Skrg stage berapa?

Inshallah uri naik balik saya anak no 2 mcm tu lepas tu scan 32 weeks uri naik balik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan