Normal ke mengantuk masa 1st trimester?

Semalam pukul 11 saya tidur sebab mengantuk. Bangun pagi pun malas nak bangun sebab mengantuk. Saya paksa diri untuk solat dan makan. Tak boleh biarkan perut kosong. Kena makan demi kandungan saya 6weeks. Selepas makan, sambung tidur lagi. Bangun lagi dan paksa diri untuk mandi dan makan buah. Mandi makan pun mengantuk. Sambung tidur kejap lepastu bangun lagi sebab lapar. Goreng dan makan roti canai pun mengantuk. Mengantuk sangat macam tak cukup tidur je walaupun ada alahan πŸ˜… Ada ke yang pernah berpengalaman ni macam saya? Rase nak tidur lagi πŸ˜…πŸ˜‚ #firsttimemom #firstmom #firstbaby #ingintahu

27 Balas
Tulis jawapan

Sama sis, saya 6weeks++ juga skrg . start 5weeks tido awal sentiasa. tak tunggu suami balik dahπŸ˜‚ Masak apa pun tak. Kerja rumah pun tak buat. Kat ofis pun mengantuk juga walaupun alahan. pukul 8am masuk kerja. 8.40am dah boleh tersengguk dahπŸ˜‚ padahal tido awal. ptg cara ptg😭 Alahan ni lagi sedap kalau kita letak kepala, baru laa ok kan. Macam saya kat ofis, mengantuk, tapi bila tahan. Ya Allah loya pening semua ada, badan pun suam2 sejuk😩

Baca lagi
10mo ago

Saya suri rumah tak buat kerja rumah. mengantuk tido bangun lapar makan. berulang lagi. haha. kesian sis kena pergi kerja lagi2 ada alahan πŸ˜… masa rehat tido lama kit. kalau pening loya, sapu minyak angin kit. pakaikan baju sejuk kit. semoga sis baik2. jaga kandungan sis elok2. jangan banyak jalan.

sy mengantuk tu smpai trimester ke 3 awk🀣. keje asik tido je. masa 1st trimester dulu. siang tido,mlm tido. mmg kerap tido.ni masuk 3rd trimester ni mlm Nye xleh tido. siang pulak yg tido mcm mlm. jd trbalik. malam2 mcm2 la sakit Nye dtg ngn xselesa nya. siang tido xingat Dunia. bngun solat,mkn,mndi tido balik,itu je yg duk ulang buat. Seb baik sy xkeje jd suri rumah je. sy pulak duk umah mentua,naseb baik mentua sy baik dn faham jeπŸ˜…

Baca lagi
10mo ago

sama la. xkeje. duk rumah mak mentua. tak larat buat keja siang asyik tido je. malam pulak jenuh nak tido haha.

Saya daa 8w sis .. sme jgk .. sblm tau prggy sy aktif sgt bt kje umh .. lps dpt tau , trus nk tido je .. xnk msk , kms umh + alahan truk klo msuk dpur πŸ˜‚ mndi pn mls sis .. paksa diri je bgun utk mndi , mkn & solat .. sbb prut x blh biar kosong , lg xslesa jd nye nt .. normal la tu awlΒ² prggy ni .. sbb Doc ckp , kita dlm proses nk sharing darah dgn baby , so mmg kita akn cpt rse letih , lesu , ngntuk & etc ..

Baca lagi
10mo ago

haha betol.. sama jugak aktif sebelum tahu pregnant.. lepas tu mula la alahan teruk xlalu makan haha..

Saya pun sama juga . Dari 6weeks sampai 8weeks ni mengantuk je . Bangun tidur urus anak urus suami pergi kerja pastu buat kerja sikit . Then minta anak sulong amik bantal selimut tidur depan tv . Dapat tidur sejam 2 ya Allah nikmat nya . Semoga baby kita semua membesar dengan sihat gebu gebas dan cukup sifatnya . Aamiin Allahumma Aamiin .

Baca lagi
10mo ago

tu la. sedap tidur kan. aamiin2 ya rabbal alamin.

hahaha sama macam saya, wlaupun kat rumah berehat tetap mengantuk, contoh bngun pukul 8 dh siap makan mandi semua, pukul 9/10 mengantuk lagi mungkin simptom awal kehamilan kot, skrng saya t3 kurang dah rasa mengantuk tu tapi always nak berbaring la sbb mungkin badan letih kan kalau bnyk duduk

10mo ago

haha siang banyak tido.. malam nak tido tapi berjaga pejam mata jela haha

Saya awalΒ² mmg jd letih asyik mengantuk je ...bgn waktu subuh tu saya test upt naik positif terus p check dkt klinik swasta sbb nk cepat tau result then pregnant dkt 5w2d.Badan jd tak bermaya mkn pon tak lalu muntah balik.#firstpreggy #alhamdulillahsyukur

10mo ago

awal scan tu. semalam saya scan 6weeks tak nampak lagi sebab rahim tebal. tunggu 2minggu scan lagi.. semoga baby kita membesar dengan sihat dan baik2. Aamiiin 🀲🏻

Normal sis. Sy dulu 1st trimester mabuk + kuat tidur. Siang malam sy tidur. Bangun untuk makan, mandi & solat shaja. Kerja rumah xbuat. Masak pun tak. Dah nak masuk 4 bulan baru kurang mabuk & boleh start buat kerja2 rumah sikit. πŸ₯Ή

10mo ago

oo lama jugak πŸ˜… terima kasih menjawab soalan..

Saya pn skrg 6weeks. Mengantuk yg xbole ditahan. Celik kejap 2-3jam dah ngntuk semula. Tp klau tido byk sangat pulak jdi sakit kepala. Alhamdulillah sya blum ada alahan. Lusa ada 1st scan. Doakan baby sya selamat semuanya..

10mo ago

haha betol tu banyak tido pun pening loya. semoga kandungan sis sihat dan baik2 n semoga dipermudahkan 🀲🏻

awak tk keje ke sis? bestnye lah boleh smbung tido. kita dah masuk 3rd trim still mgntuk. nak gi keje drive mgntuk. time rehat bantai tido, pun mengantuk lgi. nak balik redah jem ngantuk lgi. haih sabo je le

10mo ago

sy plak 3rd trimester ni macam dtg semula letih2 badan mengantuk mcm 1st trimester. bezanya, susah nak lena walaupun mengantuk

kita sama .. sy bru je lepas alamii , πŸ˜‚ skrng dh 11week asik skit kepala plak , rasa ngntuk malas xblh bwk bincang memang tidur jer sebulan lebih cuti niaga tidoo punye pasal , 🀣🀣

10mo ago

haha tu la banyak tido sakit kepala. semoga sis dan kandungan sis sihat n baik2 ya 🀲🏻