Nak cerita ja.. geramm

Semalam pergi la satu klinik swasta ni kat ipoh, dia ad promo merdeka scan 3d 4d rm99 ja..semangat la excited semua ada nak tgok muka baby.. Tp hambar nye la hampa rasa doc nya sombong nak mam.. tanya sepatah jawab sepatah, scan mcm nak taknak scan.. Yg paling bengang dia gegar2 nye perut kite suh baby bangun..sekali dua kali takpa ni lebih 10 kali..sy smpai fikir kesian anak aku kena gegar..pelanΒ² sudah la ni over nau..eh nyampah lak.. Lama lak tu scan dalam 45 minit sy baring, smpai malas dh sy dgn doc perangai gitu hambar kaku je ..asal eh memang jenis tak reti berbasa basi ke haha..ke sy je yg suuzon rasa gitu..tak friendly lgsung docnya diam je.. Geram jee , tu la nak tanya korang kalau scan pstu baby tido ke apa mmg doc gegar perut ke? Takda effect ke eh buat gitu? Suami sy bukan main jaga lasak sikit takleh apa takleh, sy kdg picit2 sikit perut nak kacau baby suh dia tendang pun somi tak bagi.. Time doc gegar tu somi tgok geram je..tp somi jenis pemalu lak takde la nak komplen apa redha jela -,- mmg tak jejak dah la kaki kat situ..klinik cantik suasana baru okay apa semua tp slek sungguh Gerammm#seriusnanya

10 Balas
Tulis jawapan

Hi saya baru lepas buat details scan & 5D merdeka haritu pada 25w. Baby saya tidur ya, gerak pun malas2. Padahal sebelum scan saya dah minum air milo sejuk. Heartbeat okay je. Tutup muka dgn tali pusat πŸ˜‚ dr nak kira jari tangan dia pun dia genggam taknak buka. Dr terpaksa picit2 sikit perut saya beberapa kali utk buat baby ubah posisi. Baby saya buat taktahu je tp nampak dia tersenyum sikit. Scan lama dkt 1 jam sebab nak make sure setiap organ baby membesar dgn baik. Kebetulan baby saya kepalanya bawah rusuk saya, membentuk huruf C, kaki nya dia bawah pusat saya. Low lying placenta. Hehehehe tapi balik je dpd klinik elok je budaknya aktif main dalam perut πŸ˜‚πŸ€£

Baca lagi

Haritu sonographer scan saye die kate waktu baby aktif paling syok nak scan daripada yg diam2 je, senang nak bagi baby pusing2. Tak lama dalam 15-20minit dah siap. Kalau doktor pakar pula, die tekan sikit alat scan tu bagi pressure kat baby utk bergerak/buka jari dari tutup muka etc, takde pula digegar2 πŸ€”

Baca lagi

haah, untuk kacau2 dia supaya bangun dan beralih posisi . macam saya, baby melintang, susah gak nak scan, so doktor gegarkan sikit perut bmsupaya dia beralih . kalau tak susah nak check semua πŸ€— kalau nak repeat scan, kena bayar lagi sekali pulak untuk check kalau tak kacau baby dalam perut

Pernah dgr yg buat scan ultrasound ni bukan doktor, tapi sonographer.. Mmg scop kerja diorg scan je.. Sy pun duduk ipoh.. Br plan nak g buat. Tp bila sis share, seram pulak.. Kalau xkeberatan boleh tak sis bgtau klinik tu area mana.. Sebagai panduan sy survey2 kot area2 situ. ..

2y ago

klinik dr.ana meru ipoh huhu sbb ad promo tu yg gi situ..kalau tak sy cek klinik roofah je..roofah mmg okay friendly semua staff baik je

haah memg mcm tu sis.. tyme scan hri tu, bby tdo n tgn dye tutp mke.. memg sonographer gegar2 perut sye.. tp sye rse ok je.. sye pun kne ubah posisi.. kejap mngiring ke kanan ke kiri.. sonographer tu siap cuit2 perut sye, sye da la pgeli memg gelak je la ..

bagi saya normal ja , saya pun pernah juga sebab baby dia malas nak gerak asyik kerja tidur je misi goncangkan kuat2 baru dia bergerak maybe marah lah dia tendang kuat2 hahaha ..

TapFluencer

Klu saya haritu checkup.. saya yg gegarkan baby sbb dia asyik tutup muka dgn tangan je😝😝.. jgn risau sis.. baby duduk dalam air ketuban.. tak ada apa Insha Allah

Haih, sabar jela dapat jenis sombong kan. Masa sy scan dekat kpj ade jugak dr tekan2 perut. Tapi dia minta maaf dulu kalau buat sy tak selesa.

2y ago

kann atleast ad maaf ke apa minta izin ke okay la ni hambar gitu pastu duk gegar2 perut org mcm apa

Normal tu saya siap lompat2 lagi nk kjutkn ank sayeπŸ˜…πŸ˜…πŸ˜… tp saya dpat sonographer yg baik lembut je org nye

btw klinik Ipoh kt mana tu sis , sye pun duduk Ipoh jgk

2y ago

klinik dr.ana meru ipoh..