42 Balas

Slalunye kat kk dorg cek perkembangan, kalau kite tak tanye gender dorg tak ckp pon. Slalu pegi swasta jek nak tgok gender. Kalau tkde mslh mmg jarang2 jumpe doktor kat kk. Nak puas hati scan jek kat swasta,ultrasound dorg pon lagi canggih

Itu la dah anak sulung tak tau apa . Just tertanya mnng kk kerajaan macam tu ke ? Take kesah pun gender apa asal sihat tp why doktor tu kita tanya dia jwap nk tak nak tak nak je

Knp misi plak yg kne ni? Bkn yg scan tu doc ke.. mse doc tgh scan tu awk tnya la doc tu nmpk ke tak gender baby.. awk senyap jer mmg la doc tu senyap.. tp Alhamdulillah, doc sy walaupon tk tnya, tiap kali scan, dia bgtau 😁

Ya doc pun rushing bila time scan sy n baby. Bila tanya gender, dia kata x nmpk la puan. Bila tanya perkembangan baby dia kata semua ok. Last² sy scan kat swasta je. Alhamdulillah perkembangan baby semua ok. Lega hati.

Yup betul tu . Bkn apa saja tanya takut saya sorg je kena 😅

scan dekat swasta je sis, KK ni untuk check up kesihatan kita & baby je. kena bersyukur la bila jarang kena panggil KK untuk scan, itu tandanya baby & kita sihat. tak ada masalah yg memerlukan pemantauan (scan)

Ooo mcm tu . Tq ye baru faham 🤗

VIP Member

Masa scan 20 weeks tu tak tanya doc ke masa scan tu pasal gender baby? Sy haritu sy tak tanya sebab memang sy dah scan kat swasta. Tapi tetiba doc tu sendiri yg cakap "haa jom kita intai jantina dia pulak". Hehe

Saya tanya doktor kerajaan baby ok ke ? Dia jawap macam nak tak nak jee .

sy da 37w,scan kt kk bru 3kali..mse bukak buku skali,28w skali gn 37w(ni pn sb nk tgk keddukan baby songsang)..mse scan pn doc tak explain ape2..better scan kt swasta sis klu nk tau gender,dorg explain satu2..

Ooo kk kerajaan macam tu rupanya . Tu laaa dulu scan swasta doktor pernah pesan kalau boleh sebulan sekali scan

Bagi saya, jangan harap layanan hebat sgt dr staff kerajaan ni, sbb diorg kena handle ramai patient. So be reasonable, mana awk nak tanya, nak tahu, awk tanya terus. Ok jngan emosi sgt tau 😘

sy cek kat sonovision...dlm 20w cmtu..hhihi...sonographer ckp bby girl 90% ..yela tapi isau jgak kot2 kuar baby boy..hihi..tp xpe gender apa pon jnji sy n bby selamat n sihat je..tu je yg nak..;)..

a.a betol awk..;)

sy scan dkt kk, diorg asyik kata baby kepit .. tp bila scan dkt swasta, doctor bby awak ni mmg suka kangkang, senang2 tgok gender 😅 baby pun mgkin pandai pilih kot .29weeks baru tahu gender bby

Yup kk mesin scan diorang mmng tak clear . Bukan nk marah ke apa ke just tertanya ingat saya sorg je ke kena

sy scan dkat kk masa 18 weeks..doc tnjuk laa kaki, tngan,jntung bby pstu doc tnya nak thu tak gender bby..sy pn ckp kt doc dh nampak ke..doc ckap dah pstu doc tnjuk..bby boy

Soalan popular