βœ•

13 Balas

saya bleeding sepanjang tri1 sbb ada luka dlm rahim, smpai tri2 dr xbg saya bersama dgn suami. saya mmg minta maaf dgn suami. suami kata xpe, sbb kami dah tggu lama nk dptkan yg sorang ni. sis tanya dr dulu kalau sis rasa was2.. setiap org body dia xsama. lg satu, nk puaskn suami xperlu masuk bwh pon xpe.. guna anggota bdn lain pon boleh sis.. kreatip sikit.. jd suami tu xda la puasa lama2 sgt...

Kalau tgk keadaan sis better hold dlu sbb sis pun pernah ada history miscarriage kan. Better ambik langkah berjaga2 kalau nk bby selamat. Sbb sy dlu pernah spotting, bila cek doc ckp ada calar kat dinding servix maybe dsbbkan hentakan semasa bersama. So fikir2 kan la ye. Org lain ckp boleh sbb tkde mslh pape. Tp better tgk badan sndri dlu mcm mana 🫢🏻

Tgk pada kesihatan badan. Kalau asyik xlarat n sakit2, better hold sekejap sampai lebih 12w bimbang miscarriage. Kalau kerap sakit bwh perut mcm sakit kat ari2 better cakap kat suami n minta suami faham keadaan.

sy trimester ke2 bru brsama tu pun skli,trimester ke3 skli. suami memahami tp kita kesian.. cuma di awl ni kalau blh sabar dlu.. yg kata boleh,mgkin dia mmg boleh kita blm tntu..

Betul suami saya sngt elakkan bersama awal awal

kalau pernah gugur awal tu tunggu la 4-5 bulan ke atas baru bersama. saya ivf, week 15 baru bersama tu pun lepaskan di luar sebab taknak rahim mengecut kesan airmani.

better sis tanya doc. boleh ke x nk bersama dgn suami awal2 kehamilan ni. tapi bagi pendapat saya, boleh je nk bersama tapi jgn ganas sgt🀭.

Klu xde msalah blh je bersama tp klu was2 slalunya doctor suru tgu bila masuk second trimester..better rujuk doctor utk tgk keadaan sis

saya kandungan 6 bulan nak msuk 7 belom bersama lagi πŸ˜… ntah rasa macam takot hahaha. nasib la suami pon memahami. alhamdulillah

Boleh je, Saya first trimester - third trimester bersama dgn suami mcm biasa

Boleh ja sis Tapi kalau nak tahu lanjut better minta nasihat doctor

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan