27 Balas

Biasa normal bagi wanita hamil ni kena kencing manis, sbb lps bersalin biasa Tak ada dh.Mcm sy pun sangkut Masa 28minggu tu pun sangkut pada bacaan sblm minum air gula 5.1...lps minum air gula 6.7.Tapi tulah...klu dh sangkut bacaan dorang akan sah kan Kita ada GDM on diet ...nk Tak nk kena juga buat bsp.Tapi syukur spnjg buat bsp bacaan Kira ok lh, cuma pnh gak 2 3 kali hypo.Selagi bacaan ok...x da mslh, doktor pun Tak akan bagi ubat dgn cucuk insulin melainkan bacaan tlampau tinggi.GDM on diet just kena jaga pemakanan je...sbb kadar gula dlm darah Kita boleh turun Naik.

Sy pn gdm jgk. Sangkut dri awal pregnant. Bacaan sebelum mnum ok, slps mnum air gula kantoi lak. So kena bsp monthly je. For me ni cuma pembawakan, sbb ank ptama dgn kedua xde gdm. Fmly pn xde sjrh kncing mnis. Alhamdulillah skrg dh xbuat bsp lg, sbb tggu masa nk bsalin je. Pda mommy yg tgh buat bsp tu, gagahkan dri and control mkn ye😊

Normal sebab hormon . Saya masa first minum air gula sangkut 5.4 bacaan tapi nurse kata sangkut . So skrg gdm on diet control je. Tiap dua minggu sekali ulang alik klinik . Kena buat bsp kat klinik sehari sebelum appoiment . Nasib saya ada alat dia sndiri so takde lah susah payah nak ke klinik je 4 kali sehari buat bsp

VIP Member

Sye kena kencing manis masa minum air gula 13minggu.. 2 kandungan sebelum nie takde pon,no3 sangkut plak 😂 Sekarang dh on ubat kencing manis sbb dh 3x waktu pagi je sangkut 😌 Takpela Kite ikot je ape dokter@nurse cakap, janji baby n ibu sihat2 je sehingga baby selamat dilahirkan.. Jaga diri baik2 ibu 💕

kena tuu tahan ke hospital ke ??

awal nye sis kene.. saya kene 16w.. jaga makan ye sis insha allah bsp normal je mcm saya.. ikot je nasihat nurse kalau srh puasa makan 2jam buat je.. jgn langgar takut bacaan gula tinggi.. lps besalin selalu hilang...

Normal.. Just kena kawal pemakanan je. Kalau nk check up make sure dua hari sebelum tu jga pemakanan. I sehari nk cek.. Tak mkn nasi. Sbb gula tinggi. Manis2 semua tak amik.

Normal sis. Nnt lps bersalin dia hilang sndiri. Buat masa ni makan kena jaga sis. Jaga food intake & waktu makan. Pastikan mkn on time. Makan lambat pon boleh menyebabkan gula dalam darah tinggi.

VIP Member

jaga pemakanan ,kurangkan manis,berisiko tu untuk awak dan bayi.. ambik tahu menu yg sesuai . sbb orang preggy ni kencing mais cepat naik even makan nasi berlebihan dari sepatutnya.

sy pun ada gdm masa 28w..sangkut pas minum air gula..haha..pastu 2 mggu skali kena buat bsp test..kena jumpa dietician..kena diet control..kena diet abis2an sbb taknak smpai kena insulin 😔

Sy pon doc bg can mggu dpn je lg buat bsp klu ad merah jgk kne ambik insulin...ya Allah takut nya

Awalnya sis kena . Jauh lg pjlanan nie nak kena buat bsp smpi hbs 😂 sy kena 30weeks . Nurse nak sdp kan hti kita dy kata nsb kena hjg2,xd la lama sgt nak kena diet control 😂

Sy pn kna awal sis..tmbh ada kturunan kncg mnis..x silap sy msa tu 10mggu..kna mnum air gula..pas mnum trus sgkut gula..pstu apa lg..kna bt bsp smggu skli la..skng ni bla dh trun sket..kna bt bsp 2mggu skli..skng ni gdm on diet

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan