Tlong bagi semngat nak gugurkan atau teruskan

Saya umur 21 ank ketiga saye baru umur 5bulan lebih ๐Ÿ˜ญ pagi ni dapat tau pregnant around 3w sedangkan saye dh abik perancang dan gunakan double protection seperti condom yg disampul durex yg blh mematikan sperma tu dan walau gune condom suami tak perna buang dalam ... Terduduk kami pagi ni bile upt positive ( 4upt semua upt 2line samar warna pink ) Kondisi xmngizinkan dgn saye sendiri ade mental disorders takut dgn anak yg sgt rapat .. suami tye blh ke klau ***** tapi saye masih pegang yg ank nibAllah kurniakm bersebab since kami dh double triple protection Suami & anakยฒ saye membantu tapi tulah takut banyak hal - takut dgn kluarga sbb kluarga sgt xsuke 3 previous pregnancy saya - takut dgn doc sbb kandungan ke3 saye pun poor spacing wlau wanted baby tapi Allah je yg tau kata2 dr doc smpai sbulan saye depression cuba mkn nenas sbb kataยฒ doc - takut memikirkam mcm mn keadaan nanti bile saya nak brsalin nk tinggalkn 3org anak sape nk jage dgn suami xblh byk sgt cuti .. brsalin hritu pun boss maki hamun sbb cuti 2w ( unpaid leave ) - takut mental xokay nak handle anak setahun sorg - ekonomi kluarga masih di fasa membangun

3 Balas
Tulis jawapan

teruskan yaa sis, jgn gugurkan. kesian baby, rezeki sis n husband. maybe bole jadi asbab utk sis lagi kuat & ada rezeki kot lain ke. abaikan mulut org lain, jgn dekat dgn negatif vibe. inshaAllah sis mampu handle. nanti jgn jumpa doktor tuh da + kalau ada family yg lain okay, minta tolong jagakan ,skrg fokus ke satu bab. takut awak stress jadi lain.

Baca lagi

teruskan , rezeki dari Allah .. mungkin ada sebab Allah uji awak mcm ni , besar hadiah untuk org yg bersabar , sedih bgi kami yg ttc bertahun2 nk dpatkan sorg zuriat dgr awak nk gugurkn mcm tu je budak yg x berdosa tu โ€ฆ

Anak itu amanah Allah awak , insyaallah Allah hadirkan malaikat kecil dalam rahim awak tu membawa rezeki yang tak disangka sangka . Terus kuat yaa ๐Ÿ™๐Ÿป