18 Balas

TapFluencer

sy gdm on diet 2x (jarak 2 minggu). result bsp pagi tak ok, lebih 5.3 then doc terus on ubat. sejak on ubat, bsp cantik (dlm pada tu sy jaga makan juga). bsp still 2 minggu sekali. then last month jumpa pakar & dia review bsp cantik, now bsp sebulan sekali & still teruskan ubat. tak silap sy insulin tu kalau makan ubat tp result still tak ok & kita tak boleh telan ubat (ubat dia besar gile haha), mcm pilihan lain lah gitu.

saya baru balik dari KK. Doktor on ubat dulu. harap2 bacaan pagi nanti ok lah. awak makan ubat tu waktu malam ke? doktor tak bagitahu tadi, saya pun lupa nak tanya.

sy pn GDM mkn ubat X kena insulin, msih trkawal lg stakat ni. bila Kita dh detect GDM doc Akan bg Kita mkn ubat & buat BSP, klu Kita mkn ubat Tu msih terkawal X plu cucuk insulin, mkn pn Kita kena Jaga jgk,skrg dh msuk 35weeks sy mngandung, alhamdulillah semua baik2, baby pn ok. semoga dipermudahkan urusan semua.

saya gdm on diet. doc suruh buat bsp 2 minggu sekali. sis kene jaga portion makan mcm suku suku separuh. kurangkan carbo, lebihkan sayuran hijau, kurangkan makan minun manis okay, cuma jgn cut sugar terus nanti jadi hypo pulak 😅jgn stress , jgn risau insyaAllah jaga makan minum, semua will be okay 🤗

xde ape nk risau pon kena on ubat,bosan mkn ubt je la.tp kite x stress sgt klo rase mkn byk pon,sbb lpas mkn ubat ase cam dia boleh krgkn risk skit.sy ni sjnis yg kdg2 mkn main hentam je.ikut mulut jgk.sblum preg x mnum air mnis pon,tgh preg ni xleh nk cntrol lgsg tgk teh tarik.😆

sy GDM on insulin 🙋🏻‍♀️ sy detect GDM masa bukak buku. masa tu on diet je. tp lepas bacaan merah 4 kali, doctor suruh on insulin. masa tu sy dah 30 weeks. mula2 takut, tp lepastu ok je. tak sakit pun sbb jarum pen insulin tu halus sangat2. tak rasa pun.

Saya tengah alami sekarang gdm on ubat masih gula tak turun2 sekarang on ubat dan insulin. waktu awal mmg takut juga tak mau insulin bila pikir bby terus berserah ja pd Allah.. Bersahabat dgn jarum☺️ Doakan yg baik2 inshaAllah takda apa2🥰

sy ad GDM thun lps..inject insulin..xde pape nk takut...biase je klu risau nk inject sendiri..hahaha...38 week kna serah diri dh kt ward...alhmdlh bby ok je kluar...normal delivery..😊

sy on ubt ngn insulin dlu skrng sy on. .insulin je. .ubt sy xleh mkn pening.kdang2 sy cucuk kdnag2 sy xcucuk sbb..dh down sngt nk hadap ank stay gerak sume hrp2 ok la kn. .

Bsp cantik InsyaAllah doc akan saran on diet (jaga makan) atau on ubat sahaja. Insulin tu jika bacaan bsp x cantik (gula selalu tinggi) atau ibu tak dpt telan ubat.

Sy gdm ... x semestinya kena cucuk insulin sis.. sy gdm on diet je ... tpi kena jga gula juga.. klau gula terlampau tggi mgkin doktor akan on ubat sja 😊😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan