Spotting 6 weeks

Saya risau. Baru 6 weeks tetiba ada spotting. Tapi tak sure lah kalau tu mcm implantation bleeding ke apa. Anyone ada experience? Saya dalam perjalanan ke hospital. Doakan ye.

13 Balas
Tulis jawapan

refer je doc.. bnde klu ade spotting2 time early pregnancy mmg kena jaga2.. saya la salah sorang pregnant spotting mesti ade.. masa 1st pregnant sy start spotting 6week cmtu jgk pstu dlm seminggu tetibe bleeding lpstu miscarriage time tu.. 2nd pregnant pn ade spotting jgk..pstu maybe sbb ade sejarah dah doc bg ubat kuat rahim.. nk dkt 6minggu jgk la spotting tu hilang alhamdulillah xde bleeding ape and selamat smpai hujung pregnant.. skng baby sy dah klua 2 bulan dah.. hehe.. baby kuat.. awk jgn buat kje berat. kemas rumah pn kalau boleh xyh buat. jalan pn kena slow2.. nk jaga baby kite btul2.. insyaAllah xde pape.. semoga dipermudahkan..Aminn

Baca lagi
1y ago

Terima Kasih sis❀️

𝚜𝚒 πšπšžπš•πšž πš–πšŠπšœπšŠ 𝟻 πš πšŽπšŽπš”πšœ 𝚊𝚍𝚊 πšπš›πšŽπšœπš‘πš‹πš•πš˜πš˜πš πšœπš™πš˜πš..πš‹πš’πš” πš“πšπšŠπš” πš•πšŠπš‘..πšπš™ 𝚜𝚒 πš”πšŽ πš”πš•πš’πš—πš’πš” 𝚍𝚘𝚌 πš”πšŠπšπšŠ 𝚝𝚞 πš’πš–πš™πš•πšŠπš—πšπšŠπšπš’πš˜πš— πšœπšŠπš“πšŠ,πšπš™ πšŠπš™πšŠπŸΈ πš™πšžπš— πšœπšπš’πšŠπš™ πš‹πšπšŠπš— πšπšŠπš” πšœπšŠπš–πšŠ πš”πš—..𝚜𝚘 πš‹πšŽπšπšπšŽπš› πš™πšžπšŠπš— πš”πšŽ πš”πš•πš’πš—πš’πš” πš›πšžπš“πšžπš” πš™πš 𝚒𝚐 πš™πšŠπš”πšŠπš› 𝚒𝚊...

Baca lagi

saya awal2 ada spotting. tp that one bukan red colour. dia mcm brownish. then pergi klinik sakit puan, dorang buka bawah kita pakai sepit yg mcm mulut itik tu, and my Dr said pintu rahim tutup, cuma keputihan banyak sgt then dia bg saya antibiotik. thats all. so mkan tu until up to week 18. sbb once stop spotting brownish ada lg, after that da ok da. now alhamdullillah saya da week 26. saya doa kandungan awak dan saya kuat. ameen ya rabb

Baca lagi

Saya bleeding 11week , penuh 1 pad sehari esok tu tak dah , untuk awal preg normal doc ckp kalau keluar darah cair , yang tak normal kalau keluar sekali ketulan , p hosp nnt doc akn scan tgok baby , rahim dan jalan bukaan , lps tu dpt ubat kuat rahim , doc pun bgtau utk awl preg elakkan besama , mcm saya tk besama pun tpi keluar darah alhamdulillah normal kantung jantung baby smua ok , doa bnyk2 tau

Baca lagi

Terima kasih semua atas experience and sokongan. Amat amat saya hargai. Saya dah pergi emergency semalam. Saya takde sakit perut ke apa jadi dia kasi appointment pakar harini untuk scan. Harap harap okay sbb sebelum ni saya scan tak nampak lagi. Risau sebab ni kandungan first lepas TTC almost 2 tahun. Macam macam fikir sampai termimpi mimpi πŸ₯Ί

Baca lagi
1y ago

alhamdulillah awak, kalau nampalk yolk sac tu.inshaAllah...doa baik2 pk baik2 ok

VIP Member

jika alami spotting ia adalah tidak normal.. dkhuatiri tanda awl tuk alami keguguran..maybe spruh org ia normal ..tp jika pd bdn kita sebaliknya jika rahim tidak kuat..da best way kena g hsptl tuk dptkn rawatan...puan pun dlm prjalanan ke hsptl kan?? mg smuanya baik2 shj dan dpmudah segalanya amiin..

Baca lagi

normal pregnancy tak berlaku apa2 spotting/bleeding awak. dan darah implementation hanya berlaku masa usia kandungan kita 4@5w. dan hanya sebesar duit syiling 10sen. semoga urusan awak dipermudahkan❀️. semoga awak dan baby dlm keadaan baik2 sahaja🌻

Boleh terus ke klinik atau hospital kalau nak kepastian. Tapi kalau masih awal, spotting tu normal je kalau warna pink/chocolate dan tak diiringi dengan rasa sakit perut melampau. Sebab saya pun spotting jugak seminggu first tu..

Jumpa doktor ya sis. Jgn pakai teka. Bahaya bila ada sebarang pendarahan termasuk spotting masa pregnen.

Semoga urusan awk dipermudahkan..dan semoga awak & kandungan baik2 sahaja hendakNya...🫢🏻