Alahan makan

saya pregnant dah 8weeks. sebelum ni makan selera tapi sejak kebelakangan ni saya makan nasi je muntah. mcm mana nak kurangkan alahan ye๐Ÿ˜ข lapar tapi tak boleh nak makan

8 Balas
Tulis jawapan

Sama lah kita. Dh 10 weeks pun still xlalu mkn tp dh boleh la telan nasi. Masa 8 weeks dlu mmg teruk lps mkn je muntah balik. Xtau nk telan apa dlu. Mgkn boleh try air kelapa untuk hilangkan mual. Sb saya boleh control muntah bila minum air kelapa.

7mo ago

okay thank you โ˜บ๏ธ

try buat bubur sis.. sup sayur ke.. mkn je mcm tu yg penting perut terisi.. buah jgn lupe.. kalau x mo juga.. try makan biskut.. saya pon mcm tu time 7 n 8 week ritu.. ni saya da masuk 10 week alhamdulillah da 2 hari ni da bole masuk nasi sikit2..

7mo ago

okay dah try hehe thank you โ˜บ๏ธ

kalau selain nasi okay tak? bihun ke kueytiau ke. yg penting protein, sayur & lemak. yoghurt, lauk etc. sis ada cuba kemam benda2 masam? saya kalau datang loya, makan jeruk mamgga dulu, baru makan nasi etc

7mo ago

okay thank youโ˜บ๏ธ

so far alhamdulillah saya dari 6 week tahu pregnant.. sampai dah 8 week still boleh makan apa apa. harap sampai bersalin saya masih ada selera makan. aamiin ๐Ÿคฒ

VIP Member

kalau xboleh makan nasi cri mkanan lain....sy pon xleh telan nasi kdg2 so tkr ke menu lain...asalkan mkn jugak

makan 3 jam sekali sis, kadang muntah tu sebab angin tolak balik. jangan bagi perut kosong.

alhamdulillah sy makan veloxin baru takdak muntah2..

TapFluencer

try and error mkn sumber karbo lain.

8mo ago

Thank you ๐Ÿฅบ