Sesak nafas

Saya pregnant 17minggu 5hari.. Dah 2 hari kalau baring atau baru bngun selalu sesak nafas nak bernafas susah sangat kadang rasa nak nngis je.. Ada kha itu normal sbb anak first tak mcm ni 😒

12 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

in Sha Allah tak ada apa sis. saya pun selalu macam tu lepas dah 15 weeks. tanya kat nurse, nurse kata maybe anak duduk dekat atas. so kita akan rasa sesak. tinggikan bantal masa tidur. urut bahagian tepi pinggang perlahan2 untuk rasa selesa sikit. elakkan makan malam lambat sangat dan elakkan mkn dalam kuantiti yang banyak.

Baca lagi

dlu pon sy mcm tu sess. tp masa tu dh sarat. mlm2 sesak nafas. mmg kita rasa normal. tp sebaliknya utk sy tak in the end sy ada masalah jantung. mmg ada mengadu kat kkia n katanya normal. hopefully normal la utk sess.

2y ago

Yeke.. Sbb masa anak first tak mcm tu pun anak kedua ni selalu sesak nafas.. Aminn semoga tak ada apa apa

bantal tinggikn sikit.beli pregnancy pillow.tidur mengiring.jaga pemakanan.kurangkn berminyak n bergas..klo sesak nafas p hospital,takt ada komplikasi lain.nty klo perut da besar,lagi la semput sis..tc

Samala ni sis. Normal.. kdg baring bantal tinggi selesa skit kot.. kalau tak kdg2 nafas ikut mulut aja ni πŸ˜…

Ye saya pon macam tu baru pregnant 6 minggu, semalam kena tahan di emergency hospital sbb panic attack

sama la sy kena mcm ni. ank first xkena. bile dh pnt tertdo je.. skrg makin berkurang

Saya pun selalu kena gestrik dgn sesak nafas ni dah masok terimster ke 3 ..normal ke

sya dah masuk 24 mggu dah kerap rasa sesak nafas dah mlm sakit rasa nya

Normal , masuk trimester ketiga nanti lagi la teruk πŸ₯΄

Ye normal, bnyak bersabar n jaga kesihatan ya..πŸ₯°

2y ago

Yeke sis.. Terima kasih.. Insyallah amin 🀲