29 Balas

Setakat booster yg wajib itu dah..vaksin x blh paksa kerana its volunteer..mcm pengalaman saya mereka tanya hanya semasa buka buku dan saya berterus terang saya x mahu amik risiko sewaktu preggy..pe pe pun saya akan pertikaikan senula seleoas lahirkan anak..di hosp tiada yg tanya .. mmg x blh memaksa dan setiap kali menanya jawapan saya tak mahu, terima kasih. Terpulang pada individu samaada ingjn atau tak mahu...vaksin nak dikatakan wajib itu tak setakat ni..asalkan dah ada booster dua vaksin pertama..update tarikhnye dah ok

booster tak elok utk pregnant ..sy dh kena sbb tak tahu msa tu tengah pregnant .. sehari slpas dose booster badan sya smua sakit ..sy ni jenis tak senang nak demam biarpun kena hujan panas mmg tak demam ...tp tba2 dh vaksin booster sya jadi demam panas sngt2 teruk ..smpai perut memulas smua sakit mcm kebas2 ..gi hsptl last2 check dlam fasa keguguran ..smpai hari ni saya bnci sngat2 klau dngar vaksin booster .. lagi pula skrg vaksin booster tak diwajibkannn ...

mngkin sbb dpat tahu diri mngdung diorg boleh bagi vaksin sesuai bdan ... sy mmg tak thu tgh mngdung msa tu ... lgipula slpas pngmbilan vaksin booster mmg bdan sangat skit dan smpai skrg senang je nak demam .. bapak saudara sy lak tiber kena kuman2 msuk dlam paru2 smpai rmbut pulak ggur ..check dgn swasta diorg suspect trlebih dos vaksin dlam bdan .. sbb tu awal2 vaksin booster jd dos pengalak je utk yg tertentu je ..tp last2 smua kena pulak .. skrg pulak ikut mna2 nak amik or tak

TapFluencer

Saya amik booster masa 14 minggu sebab memang doc recommend kalau pregnant amik booster selepas 14weeks. Alhamdulillah baby dah nak masuk 5 bulan. Hari ni saya positive covid baby aktif riang main cuma dia demam sehari je. Mungkin dalam perut saya dia dah absorb antibody covid (pun positive waktu preggo) and booster sekali

VIP Member

Lain hosp lain prosedur dia . Ada hosp yang minta ada hosp yang tak minta . Masa checkup kat kk nurse akan tanya kita dah ambik vaksin ke belum. Kalau belum vaksin tu macam leceh sikit sebab dia nak tengok sijil vaksin kita . Untuk warded tengok juga ada nurse tanya ada nurse tak tanya bagi je kita warded untuk bersalin

Syaa pun tak ambik booster masa pregnant. Tak nak. Itu hak masing2. 2 dose dh cukup kan. Tak perlu booster rsenye. Lagi2 tgh pregnant. Masa buat buku pink dia akn cek vaksin and booster, and nurse tye xnk ambik booster ke? Sy ckp xnak. Dia tye lagi knp?? Sy jawab sbb saya taknak lah.. 😂😅 so dia xleh nk ckp ape..

sis ckap kat nurse yg cek sis tu... tak nak ambil vaksin takut efek kat kandungan sbb imunisasi badan lain2x... sis nak keselamatan baby terjamin sbb sis berat hati nk ambik vaksin tu,,, pndai2x lah sis cakap klau tak nak ambik kan 😅

Ikut nasihat nurse. Lagipun utk keselamatan sis & anak juga. Sbb boleh jadi staf yg handle sis kt hospital nnt ada Covid tp kita x tahu & dia x buat RTK pun lagi masa tu. Sbb mmg ada kes seperti itu berlaku. Semoga dipermudahkan urusan.

mse buka buku pink ade la tnya psl vaksin. masa nk bersalin xde mtk kad or mysejahtera. i think is okay je kot. xpe. xpyh vaksin pon. sy dh vaksin smpai booster. masing2 punya pendapat & badan sndri kan. apa2 akibat tanggung sendiri. 😁

jgn salah phm ya. maksud sy disini,apa2 jd lpas ni, incase amek vaksin,jd apa2 pd kita & baby. and kalau xamek pon,kita kena covid smpai ditidurkan. mtk jauh la semua tu. sbb sy pernah kena covid masa pregnant. belum booster. simptom2 mcm sesak nafas,sakit tekak dgn demam je. dlm seminggu dh ok. 2 minggu lpas tu sy amek booster. Alhamdulillah xde pape. sbb kandungan dh 2nd trimester. sy pon tkot jgk. sbb org ckp booster ni kuat. lg2 utk org pregnant

masa sy bersalin dekat hospital time pkp tahun lepas bulan 4 xde pula hospital minta kad vaksin or tengok my sejahtera sy awak. sy complete vaksin tp xde pon hospital tanya. dia bagi je masok xde kena sekat pape 😅😅..

Saya tak amik sebarang vaksin. Setakat ni pergi checkup kk, dan hospital mereka cuma tanya kenapa tak ambil je. Dan saya cakap sebab saya mmg taknak. Jadi mereka tak paksa dan continue je checkup saya mcm biasa 🙂

vaksin tu mmg tk blh hilangkan covid. dia cuma akan bantu sistem pertahanan dlm bdn jadi lebih kuat utk elak jd lebih high risk. yg mati tu, dah ajal dia sbb covid ,nak bwt mcm mana...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan