darah nifas atau period?

hi, saya nak tanya saya dah stop berdarah selama dua minggu, tapi kelmarin saya dah 58hari tiba tiba saya keluar darah banyak sehingga harini saya dah 60 hari pun masih berdarah.. nak tanya kalau darah stop 2 minggu tiba tiba datang balik tu dikira period atau nifas ya?

5 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

jika msih dlm within 60days tu..means msih dlm nifas...kalau ikut dlm islam nifas paling kejap 1 hari 1 mlm..atau 44 hari..paling lm 60 hari...jika lepas dr 60 hari di kira drh period.... kalau risau blh try pergi klnik pakar wanita mintk doc scan tgk rahim dh mengecut spnuhnya atau belum..kekdg ada org rahim lmbt mengecut..drh xabis keluar tu yg last2 br keluar lepas byk bwk berjalan dan brgerak..mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

Baca lagi

dri pengalaman sy,2minggu darah dh kering..msa 30hari tu keluar darah byk sy anggap period sebab boleh bezakan bau drh period n nifas tu..Then next month dia dtg mcm biasa..setiap org berbeza2,kdg tk juga smpi 60hari tu drh nifas...

Sama lahh saya pon lepas 2 minggu dh kering. Habis pantang tiba2 darah balik. Tp tgk dan bau darah tu mcm period dah. Lgpon saya tak BF baby jdi logik je period awal kan πŸ€”

klu sye, sye akan take note & tggu next month plak.. tgk sme tarikh ke x.. klu sme, ye period la nie..

samaaaaa