45 Balas

Kalau tak sayang baby, teruskan puasa sis. Doctor bukan sesaje tak galakkan puasa. Dah awak tak competent untuk puasa. Nak buat macam mana. Awak bukan bawa satu nyawa je skrg. Awak bawa 2. Baby pun kecik lg 16w. Pergerakkan pun tak rasa. Islam tu mudah. Jgn paksa diri. Kalau tak kesian dkat baby. Kesian dkat diri sendiri. Menyesal kemudian tak ada guna. 🤍

Tepuk dada tanya selera puan bukan kami yg rasa dan itu baby awk. bacaan bsp 3.6 ni hypo dah patut awk rasa terketar2. Kalau sy jujur sy akan pentingkan kandungan dlm badan dan bebuka je, xdpt puasa full nt boleh ganti.. Kesan nya bukan sma baby je tp sma badan awk sendiri, silap2 blh pengsan sbb terlampau hypo dah sedia ada gdm kn..

kadang yg takda simptom tu la yg bahaya. nurse tak explain ke? bkn nak kasar bahasa,sy tulis sopan je ni.. klau awk tak mati,baby awk yg akn mati. dua tu je..bkn nak takutkan tpi tu kenyataan. jgn buat main dgn insulin ni. doctor dah pesan maknanya dia tahu tahap kesihatan awk.

klau dah rasa letih berbuka lah...kesian baby tu...takot bahayakn nyawa kedua2nya

bahaya laaa...kalau dah terketar2 tu mmg x ok la..ibu boleh bertahan,baby dm perut kita tak tahu..ikut nasihat doc..xrugi pun ganti puasa..sy ganti 29hari tahun lepas,sbb mabuk teruk xleh perut kosong lgsg..alhamdulillah selamat semua nya..

gdm tak di galakkan puasa,saya time pregnant thn lpas ada gdm tak puasa sbb risau jd hypo,time tak puasa pn blh hypo inikn pula puasa dktor ckp,kesian baby klu hypo,puan blh la tahan tp baby kita tak tau,3.6 rendah sngt dah tu,blh kna sawan kta dktor

TapFluencer

3.6 tu dah rendah sangat tu. Kacau bilau bacaan gula dlm darah yg boleh mendatangkan risiko pada diri awak dan kandungan. Diharuskan berbuka. Doktor pun dah advise, kan? Trust your doctor! Jangan ajak pengguna TAPS agak-agak keadaan diri awak ye.

Sis, saya ni gdm on diet. sy bacaan gula td pkul 12 lebih 3.9, perot pon ase mengeras je, saya rasa ok boleh puasa, tp sy risau baby sangat. Saya berbuka teros. Saya tak nak menyesal kemudian ari je. Puasa boleh ganti, anak tak de ganti.

hypo dah tu sis. kena tgk gejala2 hypo mcm mana. bukan bahaya utk badan awk je, tp lebih pada baby. jgn sbb kita malas nak ganti puasa nanti, boleh mudaratkan kita & baby. menyesal tak sudah nanti tak berguna dah.

walaupun saya tak ada gdm dh 40w+ masih takut nak puasa risau keadaan baby inj lagikan awak 16w ada gdm pentingkan kandungan awak dulu , islam ni mudah sis jangan sampai mudaratkan kesihatan awak dgn bby 😄

sy 38w pun takut nak puasaaaaaaaa 😩 tkpe puasa boleh ganti..

VIP Member

hmm baby lagi patut diutamakan sis 😃...saya masa pregnant dlu waktu puasa tapi saya tak puasa kalau x larat. utamakan kesihatan baby Dan sis dahulu...puasa boles diganti kemudian...😃

tq awk komen💗. InsyaAllah lepasni sy lebih aware.

Soalan popular