Orang datang lawat pantang

Saya nak tanya, ibu2 dlm ni masa pantang tk kira pantang rumah mertua atau mak sendiri ada ke yang terima tetamu, lagi2 tetamu yang dh berumur mcm saudara mara kawan2 mertua/mak, macam mana ya kita nak explain dgn baik untuk tak terima tetamu sepanjang pantang sbb nak jaga emosi dan rehat yang cukup masa pantang and nak jauh dari soalan2 makcik2 bawang yang tak bermoral nanti πŸ˜…

11 Balas
Tulis jawapan

Trauma saya bab2 ni.. sebab org datang lah, baby berjangkit batuk selsema.. dah lah sy dalam pantang, berulang alik ke hospital 😩 org yg dah bawa jangkitan tu, lepas baby tak sihat, tak pernah pula mesej tanya khabar ke.. kesian, effect dia sampai anak dah umur 4 tahun 😭 Kena bertegas bab2 ni.. duduk je dalam bilik, suami kena main peranan.. cakap malam tadi baby tak tidur, bagitahu baby meragam malam tadi time tetamu datang.. lampu off je dalam bilik..

Baca lagi
2y ago

In shaa Allah sis, terima kasih sis juga semoga dipermudahkan urusan ya, tulh kalau yang sampai ke bilik tu yg lama, btw saya mmg bagi suami kalau ada yg nk tgk dgn syarat jgn pegang atau cium cukup sekadar tgk je sbb risau sgt jd apa2