Orang datang lawat pantang

Saya nak tanya, ibu2 dlm ni masa pantang tk kira pantang rumah mertua atau mak sendiri ada ke yang terima tetamu, lagi2 tetamu yang dh berumur mcm saudara mara kawan2 mertua/mak, macam mana ya kita nak explain dgn baik untuk tak terima tetamu sepanjang pantang sbb nak jaga emosi dan rehat yang cukup masa pantang and nak jauh dari soalan2 makcik2 bawang yang tak bermoral nanti πŸ˜…

11 Balas
Tulis jawapan

saya rumah 2 tingkat, berpantang dekat bilik atas.. biasanya kalau siapa2 dtg pon sekejap je diorg naik dan jumpa saya dan baby.. tu pon pastikan diorg tak da symptom. skrg on ramai tak berani pegang baby sebab mcm2 wabak, diorg tgok2 kejap je.. selebihnya diorg dok bawah, org2 lain handle.. saya mmg tak turun sgt, manjakan diri dok atas je.. manja x manja jugak la kalau ada baby, banyak je halnya.. sedar2 dah malam 🀣🀣

Baca lagi
2y ago

senang mcm tu sis, kita ada hak sbb tu anak kita, betul sekarang zaman senang kena penyakit tp ada je yang jenis degil kadang melawat tu mcm nk tidur satu malam kt situ πŸ˜‚ mcm saya problem kt mil, saya nk ckp yg saya tknk terima tetamu sepanjang pantang seeloknya nk melawat lps habis pantang tp mil sendiri ckp dia bg org tk dtg kacau atau melawat seminggu je after seminggu tu dia buat syarat org blh dtg sama juga dgn nenek suami, nenek suami lps saya bersalin nanti dia terus nk war2 kan utk dtg melawat cucu pertama, saya perlukan rehat yg cukup baby pun masih baru lagi perlukan rehat