Orang datang lawat pantang

Saya nak tanya, ibu2 dlm ni masa pantang tk kira pantang rumah mertua atau mak sendiri ada ke yang terima tetamu, lagi2 tetamu yang dh berumur mcm saudara mara kawan2 mertua/mak, macam mana ya kita nak explain dgn baik untuk tak terima tetamu sepanjang pantang sbb nak jaga emosi dan rehat yang cukup masa pantang and nak jauh dari soalan2 makcik2 bawang yang tak bermoral nanti πŸ˜…

11 Balas
Tulis jawapan

Saya pantang dgn mertua & saya tak war2 kan kelahiran baby saya sampai hari ke 40 kecuali maklumkan kat adik beradik & keluarga. Mertua jaga elok tapi ada jugala makcik2 jiran perasan rumah mil ada baju baby sidai2 kat luar. Diaorg just calling2 je tanya siapa beranak & mil kata bukan xnk bgtau tp nak jaga permintaan anak (suami saya) xmau ada tetamu. Takut macam2 skrg. Alhamdulillah jiran2 paham & doakan yg baik2. Sbnrnya susah utk xbg org dtg tp mil ni jenis tegas tapi kata2nya berhemah.

Baca lagi
2y ago

Alhamdulillah mil sis faham, mcm mil saya susah nk faham nanti kalau explain mesti tarik muka tk puas hati, sbb mil nak org dtg melawat lg2 kwn2 mil, sbb cucu pertama, nenek suami pun satu hal nanti saya bru bersalin terus ajak orang dtg melawat, saya mcm nk ckp sendiri tp risau terasa pulk dorg, org tua kan suka ikut kepala dorg je 😭