ada tak kat sini yg minum ESP shaklee waktu pregnant? bagus ke untuk pregnant woman?

saya minum esp shaklee ni before pregnant sampai pregnancy 5 weeks, saya dah tak boleh telan esp dan susu sbb mual. saya selalu campur esp dengan susu frisomum. macam mana ye nak teruskan minum kalau takde rasa nak minum susu atau esp skrg. ada tips tak?

2 Balas
Tulis jawapan

Kalau rasa mual bila minum ESP Shaklee dan susu masa mengandung, memang agak mencabar. Tapi jangan risau, ada beberapa tips yang boleh cuba untuk pastikan dapat khasiat yang diperlukan. 1. **Campuran Buah-Buahan:** Boleh cuba campurkan ESP dengan jus buah-buahan segar atau smoothie. Kadang-kadang rasa buah-buahan boleh mengurangkan rasa mual dan memberikan perisa baru yang lebih menyegarkan. 2. **Waktu Minum:** Cuba minum ESP pada waktu yang berbeza dalam sehari. Biasanya rasa mual paling teruk waktu pagi, jadi mungkin boleh cuba minum waktu petang atau malam. 3. **Tambah Perisa:** Tambahkan sedikit perisa seperti vanila, coklat, atau kopi (kalau tak pantang kafein) untuk mengubah rasa. 4. **Suplemen:** Kadang-kadang badan kita memerlukan supplements tambahan untuk mengatasi kekurangan nutrisi. Saya cadangkan cuba produk suplemen yang sesuai untuk ibu hamil dan menyusui di pautan ini: [Suplemen Ibu Hamil dan Menyusui](https://invl.io/cll7871). 5. **Minum Perlahan-Lahan:** Minum secara perlahan-lahan dalam jumlah kecil tetapi lebih kerap. Ini boleh membantu mengurangkan rasa mual. 6. **Makanan Lain:** Pastikan diet harian anda seimbang dengan makanan lain yang kaya dengan protein dan nutrisi yang diperlukan seperti kekacang, telur, dan daging tanpa lemak. Kalau masih rasa susah nak telan, jangan paksa diri sangat. Yang penting adalah memastikan anda dan bayi mendapat nutrisi yang mencukupi. Harap tips ni membantu ya! https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Saya 2x pregnant 2x tu jugak saya minum esp… Sebabnya saya tak lalu minum susu thats y saya minum esp vanila tuu… Saya minum pon untuk tambah kalsium dalam badan… kebaikkan lain saya tak pasti… Kalau tak lalu minum susu putih cuba susu coklat…

Baca lagi