5 Balas

Kalau baby kuat menyusu demand breastmilk awak tu bertambah sis. Susu terhasil ikut demand baby. Baby menyusu kerap berapa jam sekali? And lama tak menyusu? Baby confirm tak dpt hindmilk? And mcm mana sis tahu susu tak cukup untuk baby? Baby still menangis? Kadang menangis bukan tanda baby lapar banyak sebab2 nya lagi. And kalau rasa x cukup dah offer 2 2 breast? Yang penting nak susu badan x kering kita kurangkan stress, kurangkan berlapar, drink a lot of water , jaga timing susu baby and boleh ikhtiar ambik lactation jelly ni for me mmg bagus for milkbooster. Saya tngh consume skng.

Thanks share😊

baby kuat menyusu selalunyasusu meriah. saya salah satu contoh. skrg ank 3 bln lebih masih susu bdn, baby boy. mungkin cara lekapan salah? kalau makanan ni selesaikan masalah in short term saja. Kurma, lobak putih, ikan bilis, air horlicks, milo, roti jagung etc. Banyakkan minum air kosong. Kena jaga stress level kita. happy2 selalu, cuba jaa. insyaAllah kalau jaga supply and demand, susu akan sentiasa ada.

Boleh urut mulut anak tu tengok kt tiktok untuk merasang kan otot mulut baby

Teknik penyusuan awak salah tu. Kalau banyak demand dari baby auto makin banyak susu yg keluar. Agak mustahil tak cukup sedangkan anak kuat menyusu. Sis banyakkan study tips di tiktok ramai share

Setuju! Saya banyak belajar tips dari tiktok. Kena rajin cari ilmu.

sepatutnya kalau baby kuat menyusu susu makin banyak ..

Banyak minum air kosong,

Soalan popular