Badan kerap panas & cepat berpeluh

Hi, saya mangandung 5 minggu. First baby. Nak tanya, badan saya kerap sangat panas macam demam, dah makan ubat pun still sama je, suhu turun naik. Bila malam, makin panas dan badan cepat berpeluh. Normal ke?

24 Balas
Tulis jawapan

Normal sis.. sy mula2 tau mengandung okay ja. Tp skrg di hujung2 kehamilan makin menjadi2 pula panas, kalau tidur mlm habis basah rambut kena peluh walaupun ekon pasang πŸ˜… siang lagi la teruk, biasa keluar peluh d kepala saja sampai boleh rasa peluh tu mengalir di celah2 rambut 🀭

Saya pon sama sis. Tapi saya panas bukan malam je. Pagi petang malam. Lepas mandi okay. Lepas tu panas balik. Risau sangat2. Dan sy panas dalam tapi kat luar sejuk. Siap berselimut.

Saya pon selalu macam tu. Sekarang tengah pregnant 7 weeks. Selalu panas time malam je. Siang elok je. Saya tak makan ubat pon tapi saya selalu mandi pagi2 sebelum subuh. Hehehe

Normal sis. Sye smpai nk msuk 8mnggu pun badan panas lgi. Mmg body temperature kita akan naik dri slalu bila pregnant ni. As long as kita tak demam, should be okay 😊

normal.. sy memula jee panas.. msuk 2nd trimester xde dh.. masa 1st tu mlm2 dok amik kain basah lap2 badan.. letak kain basah kt peha.. legaa.. bahang nya lain mcmπŸ˜‚

Pembawaan mengandung. Sy mengandung first mcm tu. Bdn rasa panas, pinggang sakit. Tpi ni kali bdn kesejukan walaupun tengah hari n demam. Lansung xsama dgn yg pertama.

4y ago

Ya normal.

VIP Member

Sy dari awal preggy smpai la skrg rasa mcm kpnasan je. Smpaii tdor malam ke pagi kdang2 xpkai slimut..πŸ˜‚πŸ˜‚tpi tu mmang normal la utk mommy2 preggy

VIP Member

Sy pn sama. Kdg2 mlm2 time tdo panas badan. Mula2 ingt demam. Check rupanya pregnant 6 weeks dh mse tuu. Skrg dh 12 weeks pregnant still kdg2 panas badan.

4y ago

Period bile last? Cuba kira tarikh last period

Sy pun mcm tu. Kejap panas kejap ok. Mula2 rasa pelik sbb badan panas. Tp larat lagi buat kerja. Biasa kalau demam. Memang tak boleh buat apa dah

VIP Member

Cek suhu badan, kalau lebih 38c x normal ye.takut jangkitan kuman dlm darah.klu badan rasa panas tapi suhu bawah 38c itu bru normal.