16 Balas

Saya mngandung anak kedua mmg teruk. Apa je yg ditelan msti keluar balik..masuk hospital 2 kali sbb muntah2 dan kurang zat..sbb xtahan sangat saya ambil cuti tanpa gaji selama 2 bulan. 😢..nk buat macam mana sebab memang xlarat lgsg..beza masa mengandung anak sulong saya mabuk dr lps asar sampai pkul 3-4 pagi..sekurang2nya masa tu da ptg ada sejam lg sblm hbs waktu kerja. Jadi tak mengganggu sangat qaktj kerja cuma bila petang start la mual..air liur pun payau..tp blk krja trus tdo bgn utk solat je pastu tdo smpai pagi..lps je kul 3-4 pagi bru perut rasa lapar..makan roti atau oat utk alas perut..utk yg ketiga ni sama macam yg kedua cuma tak smpai la msuk hospital..bertahan je sbb ada 2 lg anak nk kna handle..nasib masing2 da faham so kita cakap sikit2 diaorg da bole ikut..now da 20w..

Same la kite. Baru pas membuang isi td... Elok2 tgh mkn... Boleh terluak balek... Abeh sume... Kosong balek perot.. Ni terlentang tak bermaya... Huhu.. Mkn ubat muntah pun xjalan. Lg minum air kosong mmg lg terluak. Huhu.. Harap bersabar eh awk.. 😘

minum air byk2 sis.. pksa diri mkn roti.. kalo nk mkn nasik.. suruh suami buat mcm sup2 shj. Masa sy warded sbb mabuk teruk, doc tk bg mkn mnde berlemak, semua sup.. sup ayam sup sawi.. tp hosp masukkan ubat la dlm bdn sekali air..

Saya pun macam itu sampai cuti, half day, alhamdulillah bos faham, kena banyak rehat juga, sebab kita dah muntah, lepas itu dekat kerja pun duduk, so tak da pilihan kena ambik masa untuk rehat dari kerja.

Saya pernah masa semester pertama smpai 3bulan baru ok.. Time keje je xboleh rapat dgn org yg bau perfume kuat rasa nak muntah je.. 3bulan tula bwk je miyak angin cium kalau rasa nak muntah😂😂

Sis try cari 1 makanan yg craving sgt. Time mabuk, makan. Saya mkn kuih peneram. Mabuk dlm pjlnn, kunyah peneram hilang. Letak minyak angin x jln.

VIP Member

Saya mabuk teruk dari 6 minggu sampai 20 minggu. Memang tak boleh nak hilang mabuk tu, kurangkan mungkin boleh. Saya sampai berhenti kerja😅

Ohh klu dlm tempoh prcubaan klu nk brhnti ok lg kn? Sbb sy prgnnt da msuk 6 bulan ni .bru kje tmpt bru tp rsanya mcm da xlarat sbb kki sakit bngkak je.kjebrdiri je 😭

Saya mabuk teruk smp 2nd tri. Makan pon susah. Tp nasib saya ada penenang. Tembikai. Hehe.. Makan tembikai kurang sikit mabuk

Thanks sis. Nanti boleh try

Saya pun sis mabok teruk smpai terpaksa ambil unpaid leave 2 bulan. Makan apa2 pun smua tak lalu..

Saya 9 weeks & mabuk juga. Banyakkan rehat & sy makan gula ² berangin nak kurangkan loya.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan