65 Balas

Sabar ye sis.. ramai lagi pasangan yang lambat dapat anak tapi mereka tak pernah berputus asa. So nasihat saya jangan putus asa dan enjoy your life. Sebab kadang2 terlampau fikirkan pasal ni buat kita stress. Saya kahwin 3 tahun lebih baru melekat. Ikhtiar lah dengan berdoa kepada Allah. Banyak doa untuk dapat anak dekat internet. Google je.. Amalkan doa tu hari2 lepas solat. In syaa Allah, Allah akan bagi anak pada tepat pada waktunya.

Sama mcm sy jgk.. kawin sama tarikh ngn adik perempuan .. skrg ni adik dah anak 3org comel2 lg, kadang2 tu mmg cemburu ngn adik sbb adik lekat awl tp perancangan Allah yg terbaik... Alhamdulillah,, skrg sy hamil 19week setelah 5tahun penantian.. bersabar ye sis,, Allah beri rezeki zuriat lambat ada hikmahnya.. InsyaAllah,, sy doakan sis dpt merasai kehadiran zuriat xlama lg & doakan sy semoga kandungan sy sntiasa sihat ye... aamiin

sy amk masa sthun 3 bln sis bru ada rzki..pdhl sy kwin dlu..3 orng sppu yg kwin sblm sy semua dah slmat mlhirkan dah bru²..sy dlu pun sma mcm sis jgk...down sngt... jirn² & sedara sndir tnya knpa lmbt sngt!!!.smpaikan sy x blk dah rmh mama sy sbb malu orng tnya..tpi nsb baik abah & mama sy fhm..& tlong jlskan keadaan blm ada rzki...xpe sis bnyakkan bersbar...insyllh ada rzki kita orng² yg sabar nie

sabar ye sis,insyaallah rezeki tak penah salah alamat,,,saya nikah awal dr kawan saya,tp dia lekat dlu,sy lepas 2bulan baru lekat ,saya iktiar guna soulmate honey, yg wawa zainal dgn aeril zafril duta tu guna...alhamdulillah xsampai sebulan consuma dh lekat,,sebab yg 1st kalau ikot kan ade rezeki,cuma saya kje lasak so bby tak kuat,,yg kdua ni pon awal2 ade bleeding tp alhamdulillah now dh 3bulan😊

Sis.... Betul kadang2 kita cemburu tgok Adik beradik kita day mengandung day bersalin tapi kita belum. Tapi sis sy mintak selalu berdoa pada tuhan. Mungkin ada hikmah kenapa belum ada lagi anak. Sementara itu positive kan diri dan gembira kan hati sbb. Mengandung ni mcm wabak. Dia berjangkit jangkit. Allah nak tengok kita sabar ke tak..okay sentiasa positive, ikhtiar dan Insyaallah ada lah tu

Samalah. Adik saya kahwin dulu, beza 2 minggu je dengan saya. Saya lepas nikah kena pjj 5 bulan. Tapi adik saya memang duduk dengan suami, tak lama lepas tu dia pregnant. Rasa happy tapi at the same time mestilah jealous sikit 😂 Sekarang ni saya dah tak pjj dengan suami, bila dah duduk serumah, saya baru dapat tahu saya pregnant. InshaaAllah percaya pada rezeki. Doa banyak-banyak ya 🥰

In Shaa Allah Ada rezeki sis... For me . Awal lagi.. enjoy the honeymoon dlu... Don't worry.. Allah knows the best time for you to pregnant... Ok... Petua sy klu sis nk cepat pregnant.. selalu lah dukung si baby shumel tuu.. In Shaa Allah naluri keibuan TU nanti akan beri zuriat Pula of sis.. slalu la bisik kt telinga baby.. doakn untie Pula dpt bg Kwan.. baby TU mendengar sis☺️☺️

Kak ipar saya dah 5 tahun lebih menanti cahaya mata,saya pon 2 tahun lebih nak masok 3 tahun alhamdulillah Allah baru bagi rezeki nak ada anak,sekarang kandungan dah 7 bulan..dulu saya tiap2 bulan asyik test pack jer negatif..hope ada rezeki awak nanti,lambat dengan cepat jer mintak doa dekat Allah try download my calendar boleh tau masa subur bila nanti..😊

VIP Member

takpe. jgn trdetik rse cmburu sis.. kne byk brdoa dan usaha inshaAllah dikurnaikan zuriat sndiri nanti. mcm sy kahwen sma jea gn adik tp rezeki dorang dluu.. sy dpt ank buah. btul2 syang mcm ank sndiri n sllu ckp gn baby doakn acik dpt ank jugak ye baby.. tak lme tu lekat. skg da msuk 8bulan. :)) bykkn brdoa.. smoga rezeki awk plk lpsni

Sabar.. rezeki masing².. anak nie bukan rezeki shj.. utk happy ².. anak nie dtg skali dgn tanggungjwb.. bukan setakat beranak then timang².. berat tanggungjwb nk bela anak menjadi anak yg soleh, solehah.. Skrg nie drpd dok down, jeles x bertempat.. pi timang² anak kakak tu... Belai dia.. bisik kat dia doakan acik dia pun dpt rezeki zuriat

Terima Kasih atas nasihat🙂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan