Mabuk hamil

Saya hamil 6minggu. Tapi tak pernah mabuk sepanjang tempoh kehamilan. Dan tak merasa terlalu letih. Adakah normal?

16 Balas
Tulis jawapan

belum lgi tu..sya hri tu tnya soaln sma mcm sis...haha..konon2 xde mabuk..sekali mask mggu ke 8..hah,ambik..trus upl 2mggu..alahan truk jgk..sensetif pada bau..xkna sikit muntah la jawabnya..bdan lesu...skrg da nk msk 11weeks..alahan da kurang sikit,alhamdulillah da blh mkn,tp kna pndai pilih mknan yg kna dgn tekak

Baca lagi

๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ป๐˜ฆ๐˜ฌ๐˜ช ๐˜ต๐˜ถ ๐˜ฌ๐˜ญ๐˜ข๐˜ถ ๐˜น ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฃ๐˜ถ๐˜ฌ..๐˜ข๐˜ฅ ๐˜ซ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ด ๐˜บ๐˜จ ๐˜ฅ๐˜ณ ๐˜ข๐˜ธ๐˜ญ ๐˜ด๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ข๐˜ช ๐˜ญ๐˜ข ๐˜ฏ๐˜ฌ ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ด๐˜ข๐˜ญ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ฑ๐˜ถ๐˜ฏ ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฃ๐˜ถ๐˜ฌ..๐˜ฎ๐˜ฎ๐˜จ ๐˜ด๐˜ฆ๐˜ฌ๐˜ด๐˜ข ๐˜ญ๐˜ข..๐Ÿ˜…

Super Mum

Saya pun mabuk dari minggu ke 6 sampai skrg, dgn sakit gigi, yg tak tahu punca apa, xder plak gigi berlubang, tapi berdenyut2, x boleh nak makan, bersyukur sangat kalau x mabuk

sy 6 mggu tekak je rasa pahit2 . mkn pun ala kadar. berat bdn trn. yg lain ok, masuk 8 weeks Smpai skrg. ๐Ÿคฃ muntah, bdn lembik, Rs nak tdo je. nsb baik wfh .

saya start minggu ke 6 atau 7. skrg dah 12 minggu masih mabuk sikit2. tapi saya mmg amik ubat tahan muntah selang sehari minggu ni. sbb mintah teruk sgt

VIP Member

Alhamdulillah.. syukur klo awk xde alahan. Pnat than mual n loya. Berat turun mendadak. Rezeki awk xde alahan. Yg penting doa baby sentiasa sihat

sy pin mcm sis, mggu ke6 msih ok.. tapi msok mgu ke7, terus mabuk teruk sampai mgu13.. berat turun 7kg.. alhamdulillah.. skrg dh makin ok..

TapFluencer

untung tiada mabuk tu sis..penat tu biasa la..sya pregnant dua2 alahan..penatnya la..ptng2 muntah nasi blh mkn wktu pg je..

VIP Member

Normal. Ada yg smp bersalin tak ada mabuk. Alhamdulillah tak ada mabuk2. Senang nak buat aktiviti harian.

VIP Member

normal ja tu.. kira bersyukur la x mabuk2.. klau yg ada alahan seksa tw smpai berat bdan menurun..