9 Balas

Ikut pengalaman sy masa preggy anak sulung due 16/9/21 , tp baby keluar 15/9/21.. ngam 39minggu6hari.. itu pun bersalin swasta , x minta induce tp kena drip. Fikirkan drip air je tp da sampai 2 botol masuk baru sy tanya drip ni utk apa rupanya bidan tu ckp utk cpt bukaan bersalin.. sy pernah request kalau after due still x bersalin sy request induce tp ikutkan boleh je tunggu 16hb hari malaysia tu utk bersalin natural. Tp dia da bg dulu awal2 drip.. pdhal masa tu baru 3cm.. skrg pula 2nd baby da 39weeks5days due 19/2 (ikut apps) , ikut buku pink 22hb due.. tp still xde tanda lg.. cuma ada rasa sakit perut pedih2 kat ari mcm senggugut, sakit pelviks sampaikan duduk bawah pun rasa sakit mcm bawah tu rasa nak koyak.. sy x suka duduk sofa. Suka duduk bawah bersila atau melunjur kaki tp bersandar kt sofa, pastu kerap kencing, nak tidur mengereng kiri kanan sakitnya lahai perut da berat 😅 cuma lendir sy jarang sgt ada, ada pun lendir putih telur sikit2 x byk.. putih pekat campur darah xde lg

Jangan risau harini saya 40w2days :')) tanda sakit pinggang, sakit pelvic, bawah perut semua sakit tapi tulah, baby taknak keluar lagi. Semalam dapat surat refer kalau taknak keluar juga, serah diri 21/2 ni admit dah. Nak taknak baby kena keluar juga. 😋😋

🙋🏻‍♀️ 41 minggu 1 hari tak bersalin lagi. Khamis admit serah diri tapi sampai sekarang hari sabtu belum bersalin and belum induce 😅. Doakan sy jugak ye. Semoga harini baby nak keluar.

sama kita first mom, dah 39w3d harini tp baby masih seronok dalam perut. perut mengeras, lenguh² badan, discharge semua ada. semoga dipermudahkan urusan kita semua. all the best awak

Beberapa malam lepas kerap jadi braxton hicks, tanda2 lain takde lagi. Due 20/2 ni. Semoga dipermudahkan urusan kita semua nak bersalin ni ye

sama dgn saya . dah 39w 6d . esok due 17/2 baby masih suka dlm perut hee . serah diri 23/2 kalau masih takmo keluar .

insyaAllah xlama dah tu, sy dlu pun 39 week 3 day bru bersalin. Anak no 1 ngn no 2 lebih kurang sma due

Sama 39w tak ada apa2 tanda nk bsalin lg, cuma kerap la kencing , baby punya kick pun tak berapa rasa sgt

Kalau 12jam kurang 10kick kena p hosp, mcm saya sblm ni p hosp tapi bila dekat hosp elok pulak baby aktif😅

TapFluencer

🤲🌻

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan