10 Balas

TapFluencer

Macam saya, saya tak tahu sembuh ke tak, cuma saya rasa betul2 selesa selepas setahun 7 bulan bersalin czer sbb saya selesa meniarap, lompat berlari, buat kerja berterusandan briskwalk lebih 30 minit. Adik saya nak masuk 4 tahun, hamil anak ke 3,tempat czer masih tak elok. Kena dressing di KK. Mcm saya tulang ekor ni sakit sebab penat sangat tak cukup rehat serta tak kerap senam. . Jadi pastikan rehat cukup, kerap bersenam yg sesuai. Jaga postur dgn betul. Makanan tinggi protein dan Vitamin C bantu pemulihan luka dgn baik.

Thank you kongsi pengalaman 🫶🏻

Mcm sy haritu semasa dlm pantang tu perut saya masih rasa berat. Luka pun ada sedikit lubang kecik. Sy beli spray mineral ke apa dekat farmasi kira dlm habis pantang luka tu ok. Luka dalaman tu mungkin ambil masa. Kene selalu makan buah oren dlm pantang tu dan vit c utk sambungan lepastu. Tulang ekor ni sakit sbb cara kita duduk. Sy mmg ada masalah dgn tulang ekor. Minta suami gosok2 sikit tiap kali nk tidur tu, bnyakkan mengiring. Lama2 ok insyaallah. Cari tukang urut yg bagus juga

Terima kasih kongsi pengalaman 🫶🏻

bergantung pada badan masing2. mcm sy amik masa 2 bulan utk luka czer betul² cantum balik sebab tak dpt nak pantang betul². jaga baby yg high demand sampai banyak kali jahitan terbuka. untuk dalaman makan masa berbulan sampai 2 tahun untuk betul² sembuh. so dalam tempoh 2 tahun elakkan angkat barang² yg berat. banyakkan makan vit c dan protein. tulang ekor sakit sebab banyak duduk. kena banyak bergerak/jalan slowly juga for better blood circulation

Faham. Thank you kongsi 🫶🏻

dulu sy czer, luka luaran dlm 2 minggu alhamdulillah dh okay, kering & cantik. bykkan makan buah oren sunkist (vit c) utk cepatkan healing proses luka tu. dlaman pulak setahun jgk rasanya baru mcm confident nk buat keje mcm biasa (tanpa rasa pape2 dekat tmpt czer) tp kalau angkat2 benda2 berat sy xbuat sgt. luka tu bila bersin or batuk sy still rasa mcm tertarik smpai 7 bulan lepas tu okay dah.

Baik. Thank you kongsi pengalaman 🫶🏻

Sy bersalin czer juga n sy mkn jamu set lengkap pantang tu.utk tambahan sy beli ubat dkt farmasi alpro.mereka yg syorkan sy ambil ubat telan utk luka czer.bab pantang pula sy mkn je semua xde pantang pape.tp ubat mmg sy xmiss la n tiap kali cek up misi akn tgok luka czer n dia ckp luka sy elok&cantik.kira dlm masa sebulan tu dh btl2 baik luka czer sy

Thank you 🫶🏻

Biasa klu luar dh kering... Lps tu dlm xde rse sakit2 tu dh elok... Ape pun bnyk mkn buah oren ye sis... Dia sngt membantu process penyembuhan... Tulang ekor tu... Smp ank dh bsar pun akn rse sakit kadang😔

Faham. Thank you sis 🫶🏻

Banyakkan ambil Vit c, better real food. Jgn renyah2 ya. Luaran kita boleh nampak luka tu elok, dalaman taktau 😅 Mcm saya 2x czer, hari ke 50 dah drive sendiri pergi minum air gula (sbb gdm time pregnant)

Baik. Terima kasih atas perkongsian 🫶🏻

banyakkan vit C. banyakkan kunyit + blackpepper dalam masakan. betul2 okay ambil masa berbulan2. luka tu akan kering maybe lepas sebulan dua.

Baik. Thank you kongsi 🫶🏻

bnykkan makan buah oren. sye 2mnggu dh okay. takdek sakit2 kt tmpt czer. cuma dlm masa stahun tu jgn buat keje2 berat n lasak2.

Thank you atas perkongsian

depends pd badan masing2

Thank you 🫶🏻

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan