Pad bersalin

Saya cuma nak tahu cara pakai pad ni mcm mana ehh ? Sy first time sama .

Pad bersalin
16 Balas
Tulis jawapan

Masa saya gugur hari tu, nurse di wad bagi pad macam ni. first time jumpa yang ada tali ni, dia kata yang ikat tu hbis. Saya first time rasa prgnant and rasa gugur hari tu, tak tau pad bersalin mcm mana. Allahu, dengan panties saya tak bawak lebih, panties dah penuh sangat, sbb sya heavy bleeding masa tggu di wad bersalin, sbb kelam kabut, nurse kata awak kepit je laa, banyangkan kepit tanpa pakai panties, haha. Nasib saya peha besar, dia cengkam la pad tu. Sampai saya kena tolak pergi bahagian pakar, terus doc pakar gelakk. hehe. Sbb sya pakai pad ni tak pakai panties.πŸ˜…. Ingat balik kelaka je

Baca lagi

kalo dekat wad , better pakai maternity panties mcm diapers utk org dewasa tue bentuk dia . mudah. nak buang koyak dr tepi je. xpyh nak bwk panties & pad asing2 . selesa pun selesa . kalau jenis bertali ni biasa nurse pakaikan lps bersalin je. mcm sya hri tuw dr wad bersalin nak ke wad biasa lps bersalin, nurse sendiri suru tukar pad dgn pad yg kita bwk so kalo nak ikat2 dgn branula masi d tangan mmg payah. kalo jenis panties mmg senang, sarung je trus. x cpt bocor sbb tebal tp still selesa. lgpun dia jenis highwaist, rasa selesa jg kat perut sbb mcm dicengkam oleh getah maternity panties tue.

Baca lagi
2y ago

Haa betul tu.. Sekali guna tu senang tk payah nk sarung spander lgi

better sis pakai yang biasa punya ambik yang size besar..susah nak pakai yang bertali nie dan rasa tak selesa, rasa tergantung.. lepas bersalin doktor akan pakai pad yang bertali nie, tapi rasa benda nie xleh ddk diam..Lagi satu lepas kuar dari labour room tidak sesuai klau nak pakai pad bertali, kalau yg xbiasa dy perlukan lebih masa..dgn rasa pening lagi, dgn risau dkat anak lagi..pendapat saya..

Baca lagi
2y ago

Terima kasihh atas pendpt

saya pakai pad libresse biasa πŸ˜‚ sebab murah hahhahahha. darah nifas ni kena tukar kerap. bau dia xmcm period. lain mcm bau dia πŸ˜‚ maka, beli pad biasa dan kerap lah tukar agar selesa. yg jenis maternity ni, ada jnis renyah nak pakai πŸ˜‚ dan jangan lupa stanby underwear banyak2. sebab darah leaking kadang bukan biasa2, dan bau dia πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ lagi kuat dri darah haid

Baca lagi

pengalaman anak sulung saya saya pakai kotex overnight sbb yg betali itu cepat bocor. yg kedua pulak saya sediakan kotex overnight yg jenis pentis disposal, dan saya beli juga autumnz meternity pad serta kotex overnight sebaik ke rumah nanti. Blh aje pakai pad pelekat asalkan tak bocor dan surface lembut supaya jahitan tak sakit sgt

Baca lagi

Sy pernah dpt mcmni, jenuh pkir xtau nk pkai mcm mana. Sudahnya beli dkt luar, cari brand intimate yg khas utk maternity / pureen maternity (jenis gam) Ada juga sy beli jenis seluar dlm yg ada pad terus (brand kotex), review pn ok juga. Cuma sy plan pkai bila dkt hsptl saja. Balik rumah pkai maternity pad.

Baca lagi

ni mcm pad yg hospital sediakan. πŸ˜… sy pon xreti nk pkai ni. tahun sudah sy guna pad biasa utk period tu utk tampung darah nifas. menyesal weh. sakit sgt tmpt jahit tu. yelah. pad kn keras. lpas ni kne beli maternity pad je. org ckp lembut

Klau x reti pkai tali dia.blh je pkai mcm pad biasa.cumanya dia x lekat la.sya hritu pun trbeli pd ni.xpndai gna.tnya doc dia kta boleh je pkai mcm pd biasa.

2y ago

Alhamdulillh selesa je pakai.pakai smpai rasa pd tu kna kt kita pnya betul2.jgn longgar.

taktau. tp ini yg jenis lembut utk ibu yg br beranak supaya ta terasa sakit. kebanyakan org dulu guna ni, pakai mcm biasa jaaa puan

TapFluencer

Hi mommy. Saya pun tak pasti. Kalau saya beli yang madame lembut bila kena kt jahitan selesa juga daripada guna pad biasa tu